Сьогодні Верховна Рада ухвалила Закон про українську мову - єдину державну мову в країні

ОФІЦІЙНО
25.04.19 - 11:30 642

Сьогодні Верховна Рада ухвалила законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Так, за проект закону №5670-д у другому читанні та в цілому проголосували 278 народних депутатів, - Громадське.

 

Згідно із законопроектом, єдиною державною мовою в Україні є українська, а «спроби запровадження в Україні офіційної багатомовності» всупереч Конституції України й встановленій конституційній процедурі «провокують мовний розкол країни, міжетнічне протистояння та ворожнечу і спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу».

 

Проект передбачає, що українською мовою має володіти кожен громадянин України, а також усі претенденти на українське громадянство.

 

Підкреслимо, що дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

 

Українською мовою мають розмовляти усі високопосадовці та керівники силових структур. Також українська обов'язкова для депутатів усіх рівнів, суддів, адвокатів, керівників вишів, медпрацівників тощо.

 

Відповідно до проекту закону, українською мовою мають проводитись усі засідання, зустрічі тощо у владних органах та установах – як центральних, так і регіональних.

Українську мають використовувати також у сфері обслуговування, у підписах та маркуванні товарів і послуг. Так, якщо клієнт закладу просить спілкуватись із ним українською – це прохання має бути виконане.

 

Комп’ютерні програми повинні мати інтерфейс державною мовою та/або англійською, або мовами країн Євросоюзу. Сайти за замовчуванням спочатку повинні будуть завантажуватися українською, але можуть мати також інші версії. Пресу можна буде видавати у кількох мовних версіях, одна з яких має бути українською.

 

Документ також передбачає введення адміністративної відповідальності за порушення законодавства у сфері застосування державної мови.

 

Передбачена кримінальна відповідальність «за публічне приниження і зневагу до державної мови» - штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешт до 6 місяців, або позбавлення волі на строк до 3 років.

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»