Сьогодні відбувся черговий етап міських змагань "Veterans family games" з паверліфтингу

ВІЙСЬКОВІ
15.06.24 - 14:41

Тривають другі міські спортивні ігри серед ветеранів війни та учасників бойових дій і членів їхніх родин. Сьогодні у Veterans family games змагались 34 учасники – чоловіки, жінки, діти. Мірялись силами  в паверліфтингу.

Найкращою фізичною і психологічною реабілітацією ці змагання називає голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.

 

«Наше завдання, щоб якомога більше військових і їхніх родин приєднувались до спорту. Причому масово – від Даманського до Інгульця. Адже ваші родини хочуть, щоб ви були активними, здоровими і спортивними», - звернувся до учасників змагань О.Вілкул.

 

Учасник сьогоднішніх змагань – заступник командира 21-ї бригади Нацгвардії Олександр Пискун.

 

«Декілька років участь у змаганнях з пауерліфтингу не брав – не дозволяла травма плеча. А для мене руки, це і ноги теж. Але за сьогоднішніми умовами зголосився. Друзі умовили, – посміхається ветеран.  – Тут чудова атмосфера. Всі один одного підтримують і налаштовані на перемогу. Для нас  спорт – і спілкування і реабілітація».

 

Ветеранські змагання триватимуть  до 28 грудня цього року і охоплять 18 видів спорту. Це четверті ігри сезону, участь у яких бере 34 спортсмени. Вік – від 12 років до  60-ти з плюсом, - говорить  Валерій Катькін - капітан команди «Нескорені Кривий Ріг» і учасник практично всіх змагань.

 

«Ми – нескорені. Нас не зламали ні хвороби, ні травми. Основна мета змагань – реабілітація та підтримка один одного. Тому чекаємо на гарний спортивний рік. Вже сформували команду на обласні змагання "Титани UA", які відбудуться  26 червня», - каже капітан.

 

Назар Лозовий має у власній спортивній колекції безліч високих нагород, але в інших дисциплінах. Паверліфтингом займається менше року, а тому говорити про якісь нові досягнення ще зарано, переконує учасник ігор.

 

«За прикладом нашого міста, такі ігри вже запроваджені в інших містах. Тому Кривий Ріг вже не єдиний, але перший, хто запровадив таку реабілітацію для ветеранів в Україні. І це неймовірний плюс  для усіх нас. І що найважливіше -  це і є та реабілітація, котрої ми потребуємо», - каже Назар.

 

Бентежить ветерана, що таких як він, на змаганнях ще замало. Але сподівається, хлопці з важкими пораненнями до нього  таки приєднаються.

 

Поруч з Назаром сьогодні  виступала його молодша сестра  – 15-річна Меланія Сальник. Дівчина стала золотою призеркою, виборовши у своїй категорії перше місце.

 

«Брат весь час мені казав: «Я в тебе вірю, все в тебе буде добре», - згадує дівчинка. - Страшенно боялась, бо ніколи цим не займалася, але прийшла до спортзали за місяць – і ось такий результат».  

 

На змаганнях з пауерліфтингу медалі розігрувалися у розділі "жим лежачи". Жінки – 30 кг, чоловіки – 60 кг. Відмінність тільки одна - ветеранів війни розділили за видами травм. Про важливість проведення подібних змагань у нашому місті говорить заступник директора сервісного офісу «Ветеран» Олег Должок.

 

«Більшість з наших учасників раніше спортом взагалі не займалися.  Але після травми ми активно залучаємо до себе таких людей, щоб вони пробували себе в чомусь новому. Це надає і сил і впевненості.  Тут необов‘язково бути досвідченим. Головне – атмосфера, коли поряд рідні люди, однодумці і побратими. В наш час це надважливо. Тому щиро дякую міській владі, яка  все це організувала», - наголошує Олег Должок.

 

 

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: