Сьогодні – Всесвітній день поширення інформації про аутизм

ЗДОРОВ'Я
02.04.19 - 9:17 1519

2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про аутизм. У цей день  активісти закликають долучитися до висвітлення проблем дітей і дорослих із цією особливістю та на знак підтримки надягнути щось блакитне.

За останні 10 років кількість людей із аутизмом у світі збільшилася в сотні разів. У деяких державах цю форму психічного розвитку має кожна трьохсота дитина. В Україні – одна із п’яти тисяч. Близько двох тисяч українських дітей хворіють на аутизм. Такими є оцінки фахівців щодо поширення цього порушення розвитку нервової системи.

 

Аутизм впливає на здатність людини спілкуватися і жити в суспільстві. Аутизм позначається на інтелекті, але іноді інтелектуальні здібності хворих на цю недугу значно перевищують середній рівень розумових здібностей пересічних людей.

 

Недуга виявляється уже в ранньому віці та розвивається протягом життя. Серед найголовніших симптомів для діагностики такого відхилення вчені називають так звану тріаду Лори Вінг: це складнощі в сфері соціальної взаємодії; порушення у сфері вербальної і невербальної комунікації; вкрай обмежена активність, інтереси та повторювана поведінка.

 

В Україні відсутня налагоджена система медичної, психологічної та соціальної допомоги дітям, які страждають на аутизм. Існує гострий дефіцит компетентних дитячих психіатрів, педагогів, неврологів у сфері ранньої діагностики розладів аутистичного спектру.

 

Як ми повідомляли, 6 квітня ГО "Фонд об'єднаних сердець" запрошує всіх криворіжців та гостей міста долучитися до інформаційно-благодійної акції «Аутизм. Відкрий своє серце для дружби!», приуроченої до Всесвітнього дня поширення інформації про аутизм.

 

А 5 квітня ГО "Асоціація допомоги людям з розладами спектру аутизму "Інші грані" проводить заходи "Кривий Ріг у блакитному". План заходів - нижче.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: