Сьогодні з робочою поїздкою у Дніпропетровській області перебуває Президент України Петро Порошенко

    Під час візиту Глава держави відвідує інфраструктурні та освітні об’єкти в регіоні, - повідомляють у ДніпроОДА.

Президент вже відвідав Дніпропетровську обласну клінічну лікарню імені І.І.Мечникова, де поспілкувався з пораненими бійцями та медичними працівниками, ознайомився із започаткованим проектом "Новітні ендоскопічні технології: мінімальні втручання, максимальна ефективність операцій", оглянув Центр інноваційної хірургії лапароскопічного лікування, ургентний операційний блок.

Президент зазначив, що за останні чотири роки українські військові лікарі врятували тисячі життів українських воїнів та висловив слова вдячності за цей подвиг.

Петро Порошенко взяв участь в урочистому відкритті реконструйованої Солонянської середньої загальноосвітньої школи № 1 (опорний заклад).

Під час візиту Президент ознайомився з перебігом ремонту автомобільної дороги державного значення "Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя-Маріуполь" (Н-08).

Уже цієї осені виїздити на запорізьку трасу можна буде новим шляхопроводом. Аби позбутися «петлі» через поля, на добудову об’єкту з обласного бюджету виділили понад 40 млн грн. 

 За словами Петра Порошенка, масштабний ремонт доріг на Дніпропетровщині став можливим, зокрема, завдяки децентралізації.

 «Багато доріг будуються саме обласним коштом. Цього року вже більше 50% зведеного бюджету України будуть складати кошти місцевих бюджетів. А це і дороги, і школи, і дитячі садки, і освітлені вулиці. Там, де місцева влада ефективна, там, де вона інвестує, ремонтує, будує, мешканці мають можливість оцінити всі переваги децентралізації», - наголосив Петро Порошенко, - додаткові кошти на ремонт доріг з’явилися і завдяки митному експерименту".

 «Експеримент передбачає будівництво українських доріг за рахунок перевиконання митних надходжень, - пояснив  голова ДніпроОДА Валентин Резніченко. -  Він уже дає результати. Дніпропетровщина не знижує темпів з відновлення шляхів. Цьогоріч зрушив з мертвої точки довгобуд – об’їзна навколо Дніпра. Обласним коштом добудовуємо шляхопровід та під’їзди до нього».

Наразі будівельні роботи ведуть дві організації – одеська «Автомагістраль-Південь» та дніпровська «Мостстройком». Підрядники монтують балки та збірні плити прольотної будови. Працюють ударними темпами: уже майже готовий правий бік мосту. Кажуть, мають наміри здати об’єкт в експлуатацію вже цієї осені.

 «Будівництво другої черги стартувало у 2012-му, проте його призупинили за відсутності фінансування. З тих пір при виїзді на запорізьке шосе транспорт робить «петлю» через поля. Однак це завдає незручностей, бо «об’їзна об’їзної» задумувалася як тимчасова, – пояснив заступник начальника Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області з будівництва Сергій Кочан. – Цьогоріч фінансування поновлено. Роботи завершені практично на 70 відсотків. Цим шляхопроводом поєднаємо дві ділянки дороги – виїзд на запорізьке шосе буде суцільний, без об’їзду».

 Наступна ділянка на об’їзній – 7-кілометрова дорога на аеропорт та Південний міст. Загальна вартість робіт – майже 600 млн грн.  Головна мета будівництва об’їзної – розвантажити Дніпро від транзитного транспорту.

 Перша черга об’їзної довжиною 18 км була здана в експлуатацію у 2011 році. Торік на Дніпропетровщині відремонтували майже 70 км доріг державного значення у криворізькому, донецькому, полтавському та запорізькому напрямках.