Соковита й ароматна? Рання полуниця повна нітратів і небезпечна для здоров’я криворіжців

ЗДОРОВ'Я
16.05.19 - 12:58

Травень – традиційна пора дозрівання тепличних плодів. Вже сьогодні полиці маркетів та ринків переповнені свіжими овочами, з’явилися перші ягоди. Серед таких – полуниця, до придбання якої треба ставитися обережно, – кажуть фахівці Держпродспоживслужби.

Перша полуниця містить велику кількість нітратів. 

«Нітрати в організмі створюють токсичну сполуку метгемоглобін, який блокує надходження кисню до клітин, органів і тканин, і викликає гіпоксію – синюшність слизової оболонки», – каже лікар з гігієни харчування відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини міського управління Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області Тетяна Семенова.

Клінічні прояви отруєння нітратами проявляються протягом 6-ти годин після прийому ягоди.

Тетяна Семенова додала, що симптомами такого отруєння є нудота, блювання, діарея, загальна слабкість, біль у тім’ї, потемніння в очах, порушення координації, зниження тиску, біль у грудному відділі, задишка.

Особливу загрозу несе нітратна полуниця для дітей. У малечі вона може викликати сильне отруєння, яке проявляється судомами і навіть призводить до смерті. Також полуниця викликає алергію, тому дозволена не всім дітям.

Фахівці радять у жодному разі не купувати полуницю в місцях стихійної торгівлі. Безпечні для вживання фрукти реалізують лише у магазинах і на стаціонарних ринках. Товар має бути захищений довідкою про ветеринарно-санітарну експертизу. Ще одна порада – при перших симптомах отруєння не зволікати і викликати швидку.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: