Співпраця з USAID: Кривий Ріг отримав для шкіл дві «Лабораторії цифрового розвитку» та 20 генераторів

ОСВІТА
18.03.24 - 14:42

Кривий Ріг активно співпрацює з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Проєкти реалізують у галузі підтримки та відновлення інфраструктури, медичній, культурній та освітній сферах. Зокрема, завдяки співпраці з USAID в освітній сфері, Кривий Ріг отримав для шкіл дві «Лабораторії цифрового розвитку» та 20 дизельних генераторів. Детальніше - на відео.

На зустрічі з представниками USAID голова Ради оборони Кривого Рогу Олександр Вілкул сказав:

«Кривий Ріг – це перше місто, яке дало відсіч кримському угрупуванню російських військ в 2022 році. Бої йшли щонайменше в 200 метрах від знаку «Кривий Ріг». Ракети, «Шахеди», «Ланцети», «Торнадо-С», «Смерч» до нас також долітають. Безпекова ситуація зараз покращилась значно, порівнюючи з 22-м роком, але залишається складною. Ми зробили укриття в 108 школах і це дозволяє проводити якісний навчальний процес».

 

На початку повномасштабного вторгнення, підвал у Криворізькій спеціалізованій школі №70 не підходив для укриття.

 

Олена Яременко, виконуюча обов’язки директора Криворізької спеціалізованої школи №70, зазначила: "Коли місто побачило наше прагнення відкрити школу як навчальний заклад, нам надали фінансову допомогу. Зараз у нас тимчасове укриття на 400 осіб, де сідає 12 класів. В укритті навчання проходить повноцінно. Є парти, стільці, дошки, мультимедійні проєктори - все, що необхідно для повноцінного навчання. Після повномасштабного вторгнення в рази зросла необхідність в емоційній підтримці дітей. Тому в школі працює практичний психолог. І в укритті облаштовані куточки психологічної допомоги».

 

Ми пояснюємо дітям, що є речі, які ми можемо коригувати, якими можемо керувати, але є речі, які нам не підвладні, - каже Дарʼя Роса, практична психологиня школи №70.

 

"Тому тут, в укритті, в ресурсній кімнаті, намагаємось створювати такий позитивний емоційний стан дитини, щоб вона відчувала себе в безпеці, не переживала напади паніки, агресії, тривоги за своїх близьких», - пояснює психологиня.

 

У Кривому Розі з початку війни було більш ніж 80 ракетних та дронових атак. При ураженні енергетичної інфраструктури були проблеми з електрикою. Траплялося, що світла не було й кілька діб. Без світла функціонування школи неможливе, бо одразу вимикається теплопостачання, проблематично організувати гаряче харчування дітей, провести дистанційні уроки в кабінетах, відсутній інтернет-зв’язок.

 

Олександр Вілкул подякував USAID за допомогу: «Безумовно, було одне лише рішення – переводити все, що можна, на генератори. Тому двадцять 12 кВт генераторів, які тоді надав USAID, були дуже важливими. І ці генератори знадобилися саме в освітніх закладах».

 

Олена Яременко продемонструвала представникам USAID отриманий генератор, який забезпечує повністю потребу школи в енергопостачанні. А це і опалення, і насоси для постачання води в укритті, і харчування, і безперебійний інтернет-звʼязок.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: