США опублікували "кремлівський список", але не стали вводити нові санкції

       США опублікували "кремлівський список", але не стали вводити нові санкції. - LB.ua

До списку увійшли 210 прізвищ наближених до Кремля осіб.

Мінфін США опублікував "кремлівський список", передбачений новим законом про санкції проти російських олігархів і людей із близького оточення президента Росії Володимира Путіна.

Разом з тим, Вашингтон поки вирішив відмовитися від нових обмежень, і потрапляння в ці списки не означає обов'язкове введення санкцій щодо їх фігурантів.

Відзначається, що оприлюднений лише фрагмент доповіді - незасекречена його частина.

Всього в списку 210 прізвищ, він поділений на чотири частини: "Президентська адміністрація", "Кабінет міністрів", "Інші високопоставлені політичні лідери" (114 осіб) і "Олігархи" (96 осіб).

Серед представників президентської адміністрації в переліку - прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, голова президентської адміністрації Андрій Вайн, його перший заступник Олексій Громов, помічник президента Владислав Сурков.

У список також потрапили всі члени російського уряду, включаючи Дмитра Медведєва, Ігоря Шувалова, Аркадія Дворковича, Сергія Лаврова, Юрія Трутнєва.

У розділі "Інші високопоставлені політичні лідери" значаться Валентина Матвієнко, В'ячеслав Володін, Сергій Наришкін, Олександр Бастрикін, Сергій Собянін. Також в списку - голови російських держкомпаній, включаючи керівників "Роснефти" і "Газпрому" Ігоря Сечіна і Олексія Міллера, глава "Ростехаю" Сергій Чемезов, гендиректор РЖД Олег Бєлозьоров, глава Ощадбанку Герман Греф, голова "Інтер РАО" Борис Ковальчук та інші.

В розділ "Олігархи" (ті, чиї статки, згідно з відкритими джерелами, оцінюється в $ 1 млрд і більше), потрапили: Алішер Усманов, Роман Абрамович, Сулейман Керімов, засновник і голова "Лабораторії Касперського" Євген Касперський, співвласник і голова наглядової ради консорціуму "Альфа-Груп" Михайло Фрідман та інші.