Стрибни, я підсічу! Українських підлітків захоплює травматичний челендж

СОЦІУМ
25.02.20 - 15:54

Українських підлітків захоплює небезпечна гра під назвою "виклик стрибка", результатом якої може стати струс мозку або навіть смерть. Такі випадки вже зафіксовані в інших країнах. Батьки вже б'ють на сполох, а в школах Київської області у небезпечної розваги вже з'явилися шанувальники. - Обозреватель.

 

У шкільних групах Києва батьки діляться подробицями нової небезпечної "гри". Дитині пропонують стрибнути і під час стрибка підсікають.

 

"Підсікають під ноги, якщо дитина не знає, як падати, то вдаряється головою. Покажіть дітям, щоб не надумали грати ні з ким у таке. І якщо хтось попросить пострибати з ними, щоб одразу відмовлялися. Багато дітей уже отримали струс мозку і  травми голови!" – діляться стривожені батьки.

 

Мама учениці 6-го класу однієї зі шкіл Святошинського району, розповіла, що про небезпечну розвагу дізналася від тренера з карате, куди на заняття ходить її дочка.

 

Школярі зізнаються, що бачили схожі ролики в інтернеті. "Мені траплялися такі ролики в мережі TikTok, тільки там усе відбувалося на льоду. Але ніхто серед моїх однокласників або однолітків такими розіграшами не займається. І це не виглядає весело", – сказала київська школярка Дар'я.

 

Перші жертви

Розіграш, який називається Skull Breaker Challenge або Tripping Jump Challenge, прийшов з Америки. 

У Бразилії, наприклад, зафіксований смертельний випадок 16-річної школярки. За даними місцевого сайту Globo, Емануель Медейрос після "гри" сильно вдарилася головою. Дівчину навіть встигли привезти в лікарню, але не врятували – вона померла від черепно-мозкової травми.

 

Валері Ходсон з Арізони, США, опублікувала фото сина з лікарні. Дитину госпіталізували з важкими травмами голови після того, як однокласники "пожартували з нього".

"Хочу уточнити: син не знав, що його розігрують. А з хлопчиками він давно знайомий, тому довіряв. Зараз у дитини травма голови, обличчя і сильні порізи в роті", – написала Валері.

 

У Туреччині про небезпечну гру, яка набирає популярність у школах, попередив міністр освіти Зія Сельджук. "Гра розповсюджується серед молоді. Ми зробили оголошення для наших шкіл, але давайте пояснимо молодим людям, що це не може бути грою і жартом, а може призвести до крововиливу у мозок", – написав турецький чиновник у Twitter.

У Міністерстві освіти Ізраїлю визнали, що там школярі теж захопилися жорстоким розіграшем. Тому навчальні заклади повинні провести бесіди з дітьми та пояснити важкі наслідки участі в небезпечних іграх заради лайків.

 

 

Фото Обозреватель.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»