«Студентам у Кривому Розі не доведеться сумувати»: про плани та нові проєкти студентської молоді

- Які проєкти має намір втілити криворізька молодь у 2022 році?
- 2022 рік ми починаємо з реалізації міської програми «Нова генерація – перспектива та успіх Кривбасу», яка зорієнтована на підтримку молоді нашого міста. Якщо ми говоримо про діяльність молодіжного виконкому – то це залучення ґрантових коштів на реалізацію наших заходів. Наприклад, це Всеукраїнський форум-фестиваль «Молодь як чинник формування позитивного іміджу міста», який ми відкладали через пандемію, проте у нас є охочі з інших куточків України та світу відвідати наше місто, щоб подивитися, чи дійсно ми молоде та студентське місто.
- Скільки студентів у Кривому Розі на сьогодні?
- Більше 180 тисяч молоді, з них 27 тисяч – студенти.
- Всеукраїнський форум-фестиваль «Молодь як чинник формування позитивного іміджу міста» має тільки стартувати чи вже проводили в нашому місті?
- Фестиваль два роки поспіль проводили, проте на два роки через пандемію вимушені були відкласти. Проте за цей час у нас вже встигло з’явитися дуже багато друзів та партнерів з інших регіонів України, з якими ми успішно обмінюємося досвідом.
- Чому цей фестиваль цікавий саме для студентства і як до нього можна долучитися?
- Долучитися до нього просто: завжди є анонс у місцевих ЗМІ та в мережі Інтернет, де можна заповнити заявку. Фестиваль цікавий для студентської молоді двома речами: перше – не треба їхати в інше місто, а приймати гостей тут; друге – безпосередній обмін цінним досвідом. Така інтеграція культурних та освітніх практик дозволяє розвиватися університету та місту в цілому.
- Чи має попит зараз проєкт «Студентський хостел»?
- Правильна назва проєкту «Кімнати підвищеного рівня комфортності», і він є дійсно унікальним, адже в Україні такий проєкт реалізовується вперше. Він користується попитом, адже у нас тривалий час проживали представники циркової трупи «Укрцирк», які давали новорічну виставу, а зараз у нас є домовленості з обласним департаментом молоді та спорту щодо поселення учасників обласних змагань з плавання. Ми завжди раді, коли наш проєкт беруть за основу і використовують приклад в інших містах, адже це дозволяє розвивати соціальну молодіжну інфраструктуру.
- Які студентські платформи діють в наших освітніх закладах?
- У кожному університеті наразі є свої студентські платформи: Державний університет економіки та технології - IT Hub; Криворізький національний університет – власний Coworking; Криворізький педагогічний університет – молодіжний центр. Фактично, кожен великий заклад освіти має власний студентський простір, де студентам дають місце для організації дозвілля.
- Чим наповнене студентське дозвілля у закладах освіти?
- Зараз існує різноманітна культмасова робота – посвята, свято студосені та весни, участь у міських заходах. Можна також розглядати соцнапрямок – відвідування дитячих будинків та притулків для тварин. Студенту в нашому місті точно не доведеться сумувати.
- Які найпрестижніші стипендії має Кривий Ріг? Скільки стипендіатів було торік?
- На сьогодні, наше місто має 4 іменні стипендії (імені Гутовського, Поля, Бизова та Гурова), відзнаку міського голови для обдарованих дітей та молоді і стипендії для тренерів та спортсменів. Загалом, торік отримали всі 4 іменні стипендії 88 осіб, відзнаки міського голови отримують щорічно 200 осіб, а спортсмени - відповідно до заходів.
«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»
Криворізький молодіжний центр КДПУ отримав від області 10 тисяч на втілення креативних проектів
Казки і фантазії. На увагу криворіжців чекають 5 новорічно-різдвяних виставок
Цьогоріч в Кривому Розі мають втілити 12 проєктів із реконструкції зовнішнього освітлення