Суд чи шоу? 10 відводів відбулися у справі наруги над тілом 6-річної криворожанки Аміни Менго. Оновлюється

РЕЗОНАНС
18.04.19 - 14:13

У Дзержинському суді Кривого Рогу сьогодні відбулося чергове слухання у справі Аміни Менго – 6-річної дівчинки, тіло якої, за повідомленням правоохоронців, було розчленоване й спалене прийомними батьками.

На сьогоднішньому засіданні представник Менго - адвокат Дмитро Чернеш - вимагав відводу прокурора Олексія Пустоварова, оскільки вважає його упередженим і таким, що не прагне покарання для Юрія і Тетяни К.

 

Суддя Наталія Вікторович відмовила у задоволенні цього клопотання. Тоді адвокат почав вимагати відводу самої судді.

Суддя вирішила залишити відвід без розгляду, адже це вже четвертий відвід судді і це розцінюється як затягування процесу.

Дмитро Чернеш одразу подав клопотання - залучити представника опіки Ірину Чуйко як свідка та видалити її з зали до оголошення обвинуваченого акту.

Суддя відхилила клопотання і не перевела Чуйко в категорію "свідок". 

 

Після перерви в суді зачитали обвинувальний акт, але підсудні К. з ним не погодилися, давати свідчення вони відмовляються.

 

Зазначимо, що за період судового розгляду цієї справи відбулося понад 10 відводів учасників процесу.  Так, на попередньому засіданні, 8 квітня, правозахисник клопотав про відведення представника з боку потерпілої. Тоді, після тривалого засідання в нарадчій кімнаті, суд клопотання адвоката Чернеша не задовольнив.

 

Нагадаємо, у червні 2017 року стало відомо про зникнення у Кривому Розі 6-річної дівчинки Аміни Менго. Прийомні батьки заявили правоохоронцям, що дівчинка нібито вийшла з машини на залізничному вокзалі та назад не повернулась. Дитину намарне шукали поліція й волонтери. А згодом криворіжців вразила шокуюча новина - тіло 6-річної дівчинки спалили в духовці її прийомні батьки, а обвуглені рештки в пакеті затопили у водоймі.

 

Аміна виховувалася у родині К. разом з братиком Тимуром та іншими рідними й прийомними дітьми.

Біологічна мати Аміни і Тимура, Ілона Менго, була позбавлена батьківських прав і останні роки не проживала в Україні. Бабуся дітей, інвалід, теж не стала опікуватись онуками, а віддала їх до інтернату. Звідтіля сестричку й братика забрали до прийомної сім'ї К.

 

Протягом розгляду справи К. залишаються на волі. Їм було повідомлено про підозру у вчиненні злочину за частиною 3 статті 297 (Наруга над тілом загиблого) Кримінального кодексу України та статей 383, 384 КК за завідомо неправдиві показання.

Родичі дитини й громадськість вимагають справедливого покарання для винуватців - позбавлення волі. Між тим, причина смерті Аміни й досі не встановлена.

 

Наразі бабуся Аміни, Елла Менго, вимагає моральну компенсацію у 6 мільйонів гривень.

Наступне судове засідання має відбутися 14 травня.

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: