Суд у Криму продовжив арешт журналіста з Кривого Рогу Владислава Єсипенка до 11 липня

РЕЗОНАНС
03.05.21 - 12:39

Підконтрольний Росії суд Сімферополя продовжив на два місяці арешт фрілансера Радіо Свобода Владислава Єсипенка, повідомляє кореспондент Крим.Реалії. Таким чином, Єсипенко залишиться під арештом у СІЗО як мінімум до 11 липня 2021 року.

Нагадаємо, заарештований ФСБ Владислав Єсипенко - уродженець Кривого Рогу. Висвітлював соціальну й екологічну проблематику, знімав опитування кримчан. Був затриманий співробітниками ФСБ Росії в Криму 10 березня 2021 року за звинуваченням у зборі інформації «в інтересах спецслужб України», а також зберіганні в автомобілі «саморобного вибухового пристрою».

 

«Слідчий Власов виступив у суді з клопотанням про продовження запобіжного заходу у вигляді утримання в СІЗО. Слідчий мало не слово в слово переписав попереднє клопотання, формулювання все ті ж: має паспорт громадянина України, може сховатися від слідства і вплинути на свідків. Суд клопотання слідчого задовольнив і продовжив запобіжний захід у вигляді утримання в СІЗО до 11 липня», – розповів адвокат Олексій Ладін.

 

За словами Ладіна, Єсипенко просив застосовувати стосовно нього міжнародне законодавство, зокрема четверту Женевську конвенцію про захист цивільного населення під час війни. Криворіжець подякував ЗМІ і кореспондентам, які висвітлюють його справу.

 

Після арешту, протягом 27 днів до Єсипенка не допускали незалежних адвокатів. У той же час інтерв’ю з ним показав російський державний телеканал «Крим 24»: на відео, опублікованому на сайті каналу, Єсипенко підтвердив, що знімав на півострові для проєкту Крим.Реалії, а також сказав, нібито дублював відзняте відео українським спецслужбам.

На засіданні суду в Сімферополі, куди був допущений незалежний адвокат, Владислав заявив про тортури з боку російських спецслужб. Там же Єсипенко відмовився від адвоката за призначенням. Суд залишив Єсипенка під вартою.

 

За повідомленням адвоката Олексія Ладіна, співробітники ФСБ Росії «погрожували Єсипенкові розправою» після того, як він на суді в Криму звинуватив відомство в тортурах.

Служба зовнішньої розвідки України на твердження ФСБ про співпрацю Єсипенка з українськими спецслужбами повідомила, що «не коментує провокації російських спецслужб». Прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження за фактом затримання і арешту в Криму Владислава Єсипенка.

 

Офіційної інформації від російських силових структур про слідчі дії щодо Владислава Єсипенка немає. Міністерство закордонних справ України, український омбудсмен, Європейська і Міжнародна федерації журналістів закликали до негайного звільнення Владислава Єсипенка і зняття з нього всіх обвинувачень.

 

Джерело, фото - Радіо Свобода. Крим Реалії.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: