Сумна статистика від обласного управління Держпраці: протягом 2018 року рівень травматизму на підприємствах зріс

СОЦІУМ
02.01.19 - 14:12 1200

Управління нагляду в промисловості і на об`єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області повідомляє, що за минулий рік на підприємствах металургії та машинобудування спостерігалось підвищення рівня виробничого травматизму.

 

Так, у 2018 році в області сталося 116 випадків на виробництві (у 2017 році - 112 випадків),  з тяжкими наслідками - 32 (2017 - 24 випадки),  зі смертельними наслідками - 6 випадків проти 3 у 2017 році.

Зафіксовані 34 випадки падіння працівників (проти 19), в тому числі під час пересування 27 (проти 18), з висоти 7 (проти 1), у колодязь, ємність, яму тощо 1 (проти 0),  

 

 Аналіз обставин нещасних випадків у сукупності з травмувальними чинниками, видами робіт, професіями постраждалих та іншими показниками, свідчить про незадовільний стан території підприємств, особливо зимової пори, і захаращеність виробничих приміщень на підприємствах.

Нещасні випадки стались внаслідок грубих порушень трудової і виробничої дисципліни.
 

Також у період ожеледиці та снігових заметів, на підприємствах металургійної та машинобудівної галузі відбулося зростання рівня травмування працівників під час пересування.

Ці нещасні випадки трапились внаслідок невиконання посадовими особами та працівниками запланованих на підприємствах заходів безпеки з підготовки роботи підприємств в осінньо-зимовий період, вчасно не організовано роботи з прибирання сніжно-крижаних утворень на пішохідних доріжках.
 

З метою попередження випадків виробничого травматизму керівникам підприємств запропоновано:
•    ознайомити працівників з обставинами та причинами нещасних випадків;

•    організувати проведення позапланових інструктажів з питань охорони праці

•    вжити заходів щодо посилення контролю посадовими особами підприємства за дотриманням трудової і виробничої дисципліни підлеглими працівниками;

•    безпечно та своєчасно організувати роботи з прибирання ожеледі з дахів будівель та спорудь;

•    забезпечити контроль за додержанням вимог Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті (НПАОП 0.00-1.15-07).
 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»