Супрун, Зеленський і вишневі кісточки. Ковтати чи плювати?

ЦІКАВО
16.07.19 - 13:15

У соцмережах активно обговорюють словесний спаринг між Президентом Зеленським та в. о. міністра охорони здоров’я Уляною Супрун. Про що вони сперечаються і як вишневі кісточки пов’язані з люстрацією?

Конфлікт – давній. Нагадаємо, ще у червні цього року Володимир Зеленський заявив, що до Уляни Супрун українці ставляться по-різному.  Також він подякував Богові, що у його сім’ї інший лікар.

 

«Супрун? Ха-ха-ха. Ну, по-різному до неї ставляться. Ви ж знаєте, так? як її називають? Ну, слава Богу в мене є інший лікар, у моєї сім’ї», – висловив Володимир Зеленський думку про в. о. міністра охорони здоров’я.

 

На це в. о. міністра відповіла великим постом про вишневі кісточки та навела аргументи на користь медреформи.

 

Відзначимо, 11 липня Президент Зеленський виступив із неочікуваною ініціативою – провести люстрацію високопосадовців, які працювали в період 2014-2019 років.

 

«Є вишні і є черешні. Вишні, на відміну від черешні, трохи гіркуваті. Але всім відомо про небезпечність кісточок. Поки що не можна люструвати їх, але все ж є чимало переваг і від споживання вишень. Як і від трансформації системи охорони здоров’я», – парирувала Президенту Уляна Супрун. – І хоч наші тексти доволі об’ємні, виглядає, що їх таки дочитують до кінця навіть в Офісі Президента України та Володимир Зеленський. Так, наприклад, ціла нація може дізнатись, що вишневі кісточки можуть вбити. Для цього не конче ними “пуляти” в око супротивнику через трубочку. Достатньо їх розкусити».

 

Далі очільниця МОЗ зазначила, що вживання вишень може запобігти розвитку ракових пухлин, зниженню рівня переносників шкідливого холестеролу, розвитку хвороби Альцгеймера. Ягоди багаті на клітковину, мають високий рівень антиоксидантів та низький глікемічний індекс.

 

Вона додала, що в Україні створено 41 кардіоцентр, планують відкрити ще 25. Крім того, 27,8 млн українців уклали декларації з сімейним лікарем — серед них пацієнти з хронічними захворюваннями.

 

«Якщо ж говорити про забезпечення справжніми ліками від раку з доведеною ефективністю, то кількість препаратів у переліку ліків, які закуповує держава для дітей і дорослих з онкозахворюваннями, зросла на 30-40%, у залежності від програми, – зауважила в. о. міністра охорони здоров’я. – Хоча, звісно, потрібно пам’ятати про кісточки. Адже буває так, що щось дуже дрібне може спричинити величезні проблеми. Не викидайте вишневі кісточки на узбіччя відремонтованих доріг. І не дайте чомусь такому дрібному «угробити» ваше здоров‘я».

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: