Свободу наливайкам? У Раді хочуть скасувати штрафи за самогон і апарати

АКТУАЛЬНО
28.09.20 - 16:21

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про врегулювання деяких аспектів самогоноваріння та ринку молока. Автори ініціативи - депутати від «Слуги народу».

Пропонують вилучити з Кодексу України про адміністративні правопорушення статті - 176 («Виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення») та 177 («Придбання самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення»). Ці статті передбачають накладення штрафів.

 

Крім того, пропонують внести зміни до закону «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» та Податкового кодексу України. 

 

Змінами встановлять вимоги до матеріально-технічної бази осіб, які займаються самогоноварінням, оподаткування такої діяльності та відповідальність за порушення зазначених вимог.

 

Як сказано у пояснювальній записці, "за статистикою, стаття 176 КУпАП є неефективною, особливо з урахуванням розміру санкції - від 51 до 170 гривень. «За даними Державної судової адміністрації у 2018 році у судах розглянули лише 197 справ про адміністративні порушення, пов’язані із самогоноварінням, на 80 осіб наклали адміністративні стягнення».

 

На думку авторів законопроєкту, ця стаття носить дискримінаційний характер по відношенню саме до самогону домашнього виготовлення, оскільки виробництво вин виноградних і плодово-ягідних, напоїв медових, наливок і настоянок в домашніх умовах для власного споживання не тягне відповідальності.

 

Джерело – УНІАН.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»