Свою майбутню пенсію тепер можна розрахувати на спеціальному сайті

    Пенсійний фонд України запустив сайт, який дозволить українцям дізнатися свій робочий стаж і перевірити пенсійні нарахування, - інформує УНІАН.

    Інструкція про процес реєстрації розміщена на сайті Пенсійного фонду.

    Для реєстрації оффлайн на сайті потрібно подати заяву в територіальні органи ПФУ, онлайн-реєстрація доступна за електронним цифровий підписом (ключем ЕЦП).

   У кожного користувача буде свій «Особистий кабінет», в якому буде інформація про внески роботодавця, про їхні розміри, а також можна буде дізнатися про спеціальний або пільговий стаж.

    На сайті також передбачено інформаційний розділ, де знаходяться контакти управлінь ПФУ, графіки прийому, інформація про умови виплат та перерахунків пенсій, а також зразки бланків.

    Нагадаємо, Міністерство соціальної політики в рамках пенсійної реформи має намір запровадити законодавчі зміни для того, щоб при нарахуванні пенсії роль стажу була вагомішою, ніж роль заробітної плати, тим самим підвищивши суму пенсійних виплат для людей з великим трудовим стажем і невеликою зарплатою. Також готуються законодавчі зміни, за якими стаж буде визначатися автоматично, а коефіцієнт - за бажанням пенсіонера. Закон про загальне пенсійне забезпечення Верховна Рада ухвалила 3 жовтня, він набув чинності 11 жовтня 2017 року. Згідно з законом, розмір пенсії кожного громадянина України розраховується за новою формулою і залежить від страхового стажу, а також розміру заробітної плати під час трудового періоду життя. Віце-прем'єр міністр України Павло Розенко раніше заявляв, що накопичувальна пенсійна система буде введена в Україні з 2019 року і не буде передбачати додатковий податковий тиск на громадян і бізнес.