Сигналізатор життя. Спеціальний пристрій допоможе вберегти ваше здоров’я

РЕКЛАМА
06.05.22 - 16:58

Чадний газ невидимий, він не має ні кольору, ні запаху, тому відчути або якось іншим способом усвідомити, чи він накопичується у приміщенні, людині тільки власними почуттями неможливо.

Від цього цей підступний вбивця ще більш небезпечний, адже від отруєння ним для людського організму уповні можуть статись вкрай неприємні наслідки, аж до летального. Монооксид вуглецю, чи то пак чадний газ утворюється внаслідок неправильного згоряння в умовах, скажімо, нестачі кисню: якщо у приміщенні немає нормального повітрообміну, то в оселі може накопичуватись чадний газ.

 

Є спеціальні прилади, що здатні захисти родину від впливу цього негативного фактора – це сигналізатори чадного газу, які визначають його наявність у повітрі. І наразі це чи не єдиний спосіб збагнути, що стався виток газу, котрий допоможе запобігти отруєнню та подальшим негативним наслідкам для організму людини.

 

- Тож що ж таке сигналізатор газу?

- Це пристрій, призначений для виявлення витоків природного та чадного газу, - розповідає директор з капітального будівництва АТ «Криворіжгаз» Михайло Жих. - Він може використовуватися у квартирах, приватних будинках, громадських закладах та інших приміщеннях. У разі виявлення витоку сигналізатор подає тривожний звуковий та світловий сигнал.

 

Краще обирати універсальні сигналізатори газу. Вони можуть виявляти природний та чадний газ одночасно. Як фахівець, рекомендую той сигналізатор газу, який оснащений додатковим кабелем для підключення відсікаючого клапана.

 

- Як працює сигналізатор?

 

- Універсальний сигналізатор газу виявляє та сповіщає споживача про витік природного та/або чадного газу. У разі виявлення навіть мінімальної концентрації газу у приміщенні пристрій видає гучний сигнал тривоги і вмикає червоне проблискове світло індикатора.

 

Після спрацювання сигналу тривоги, пристрій перезапускається автоматично.

 

- Які дії користувача у разі тривоги?

 

- Якщо спрацював сигналізатор, то у такому разі необхідно виконати послідовний алгоритм дій:

негайно перекрити кран або вентиль подачі газу;

відкрити вікно, щоб забезпечити приток повітря;

не вносити до приміщення джерела вогню та не запалювати сірники, запальнички;

не вмикати і не вимикати живлення електричного обладнання;

виявити причину витоку газу та одразу повідомити фахівців газорозподільної компанії за номером телефону 104.

 

 

Ці дії дозволять убезпечити життя і здоров’я мешканців оселі у разі витоку природного або чадного газу, зафіксованого приладом.

 

- Якщо це прилад, то мають бути й правила його установки та подальшої експлуатації. Про це кілька слів.

- Звісно ліпше, коли монтаж сигналізатора проводиться спеціалізованим підприємством відповідно до проектного рішення, але споживач може встановити його і самостійно. Просто у такому разі треба дотримуватись правил з інструкції по експлуатації.

 

Головне з них - сигналізатор встановлюється на стіну у місці найбільш ймовірної концентрації газу. При експлуатації прилад може бути приєднаний до мережі живлення 220 В змінного струму, також він зазвичай обладнаний й резервним лужним акумулятором.

 

Щодо правил експлуатації, то повірка сигналізатора проводиться не рідше одного разу на шість місяців. При цьому виконується зовнішній огляд і перевіряються параметри спрацювання пристрою на витоки чадного газу та метану. Рекомендується регулярно протирати зовнішню поверхню сигналізатора від пилу і забруднень, й – це вкрай важливо - не допускати забруднення фільтру датчиків сигналізатора.

- Значуще запитання - скільки коштує сигналізатор газу і де його можна придбати?

- Передусім наголошу, що купувати треба тільки сертифіковані прилади!

 

А придбати сигналізатор газу можна, приміром, на сайті market.104.ua, або звернувшись до найближчого 104.ua клієнтського простору. Довідкові телефони 056-46-26-104 або 067-62-92-104.

Насамкінець зауважу: сигналізатор газу може знизити ризик нещасного випадку, але для цього треба користуватися цим приладом правильно, з дотриманням усіх правил техніки безпеки.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: