Ситуацію навколо Центру гуманного поводження з тваринами прокоментував начальник УБЖП виконкому

      Останнім часом у місцевих ЗМІ періодично спливає інформація про серйозні порушення, які нібито були виявлені на території нового Центру гуманного поводження з тваринами.

За словами начальника міського управління благоустрою та житлової політики Івана Карого, його обурює некомпетентність журналістів, які порушують професійну етику і перекручують факти.

"Після таких заяв, поки правоохоронці з'ясовують деталі, ветеринарні клініки, у тому числі й державна, відмовляються працювати з Центром гуманного поводження з тваринами. Відтак гроші з міського бюджету, які призначалися на заходи з біостерилізації, не освоюються, - коментує Іван Карий, начальник міського управління благоустрою та житлової політики. - Були обшуки, і з'явилася інформація, що "Сансервіс" використовує наркотичні речовини. Це не відповідає дійсності. Вони не використовують заборонені препарати. Хто хоче мої слова спростувати, будь ласка, прошу до суду. І я там будь-що доведу, що вони не праві".

Іван Карий спростував інформацію деяких ЗМІ про начебто домовленість міста з так званими "харківськими живодерами". Каже, що жодних перемовин з будь-якими підприємствами подібного типу управління не вело і не мало такого у планах. Відносно недопущення активістів та зоозахисників на територію центру для тварин, на це теж є пояснення. До 17-го липня заклад перебуває на карантині, оскільки в однієї з тварин виявили ознаки сказу. Чекають результатів експертизи з Дніпра. Тим часом правоохоронці за рішенням суду провели у центрі кілька обшуків на предмет виявлення наркотичних речовин. 

"2 шприци забрали на експертизу. Нібито за повідомленням ЗМІ, у нас знайшли купу наркотиків. Але якби це було так, я би тут не сидів. Висновків експертизи про те, що були наркотики, немає", - пояснює Ілля Хворост,  директор КП "Сансервіс".

Ілля Хворост стверджує - на всі медичні препарати поліції надані відповідні договори та ліцензії, як і всі інші документи, що регламентують діяльність центру. Обшуки пройшли і в міському управлінні благоустрою та житлової політики. Там вилучили всі документи з біостерилізації з 2015 року. 

"У мене складається таке враження, що хтось умисно блокує роботу міської влади, Сансервісу всіма доступними засобами, методами через МВС, прокуратуру, щоб ми не могли навести лад у місті, - стверджує Іван Карий і спростовує заяви зоозахисників про корупційні схеми між управителями та підприємством "Сансервіс" про те, що управителі вносять певну суму в тарифні послуги за вивіз та стерілізацію тварин із подвір'я. - Це - повна нісенітниця. Як і те, що "Сансервіс" відловлює та вбиває собак.

За словами Іллі Хвороста, він вже звертався з цього приводу до суду і отримав дозвіл на спростування цієї інформації.

Незабаром у Центрі гуманного поводження з тваринами з'явиться своє керівництво. Як і наглядова рада, до якої обов'язково увійдуть представники громадськості та товариства з захисту тварин.