Таємниці Афона – у роботах криворізьких митців. В КНУ відкрилася унікальна виставка

КУЛЬТУРА
16.12.23 - 15:14

У Криворізькому національному університеті відкрилася виставка «Святий таємничий Афон». Автори робіт, які з перших хвилин захоплюють увагу відвідувачів, - відомий у Кривому Розі майстер з гравіювання на склі Василь Пілка та фотограф Олександр Водолазський.

Гора Афон розташована на узбережжі Егейського моря, у Греції. Це всесвітньо відомий центр православного чернецтва. Загалом на Афоні діють 20 чоловічих монастирів, які населяють ченці з усього світу. Правила у цих обителях настільки суворі, що прибувати на Афон можуть лише чоловіки-паломники, аби у тих, хто присвятив своє життя молитві за увесь світ не було найменшого приводу для думок про мирське родинне життя. 

 

Тож, за словами криворізьких митців, одне з їхніх завдань – відкрити красу та силу Афона для жінок, які через заборону не можуть побувати на святій горі особисто.

 

Майстер Василь Пілка вкотре подивував складними гравюрами, а Олександр Водолазський представив незвичайні фотороботи – вони зроблені на алюмінєвих пластинах. У експозиції до робіт додаються описи, завдяки яким можна краще зрозуміти сутність зображень.

 

Представити свої роботи наших авторів вже запрошували до інших міст, але вони воліють спочатку поділитися дивними образами Афона з криворіжцями. 

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: