«Театр. Душа Маріуполя»: у Кривому Розі відкрилася виставка фоторобіт

КУЛЬТУРА
21.07.23 - 20:23

У приміщенні Криворізького цирку відкрилася виставка "Театр. Душа Маріуполя". Презентацію фоторобіт, присвячених маріупольському Драмтеатру, допомогли організувати Криворізька міськрада та громадська організація «АРТ-Культура».

На виставці представили 100 робіт маріупольських фотохудожників. Вони поділені на певні секції, в кожній – частина історії театру, від часів, коли заклад був осередком культурного життя, до трагічного періоду, коли будівля стала прихистком для містян, котрі намагалися врятуватися від ворожих ударів з повітря.

 

Завітав на відкриття пам'ятної експозиції виконуючий обов’язки міського голови Юрій Вілкул. Він зазначив, що місто продовжує допомагати 80 тисячам переселенців з 15 областей України. Отримують підтримку і в центрі "ЯМаріуполь".

 

«Приміщення цирку – діюче, тому прийнято рішення тут розмістити виставку, щоб якнайбільше людей могли приходити і дивитися на ці фото. Маріупольський театр був храмом культури, і він зруйнований… Багато культурних подій у нашому місті організовуються разом з центром «ЯМаріуполь». У Кривому Розі багато маріупольців, й багато наших земляків прихистили їх, і це вкотре доводить єдність українського народу», - сказав Юрій Вілкул.

 

Наше місто й надалі підтримуватиме переселенців з міста Марії, що хочуть з усією Україною розділити свою болісну пам’ять і показати правду.

 

«Сьогоднішня виставка - ініціатива центру "ЯМаріуполь". Такі виставки пройшли у багатьох містах України. Виставка приїхала до нас, ми не могли не підтримати цей захід, тому що театр - це душа кожного міста, і розуміємо сьогодні як представники культури, як болить за об'єкт культури, який був і, на жаль, якого немає. Це найбільша трагедія за часи військової агресії, яка наразі відбувається, - сказала Ольга Якубовська, голова ГО "АРТ-культура".

 

«Це був сучасний театр, він мав обласне підпорядкування, була велика сцена, ставили різні п'єси, грали талановиті актори. Це був не тільки класичного напрямку театр, а немовби центр тяжіння маріупольців», - підкреслив Володимир Курський, директор центру "ЯМаріуполь Кривий Ріг".

 

Відвідувачі можуть побачити на виставці історичні світлини, зроблені наступного дня після того, як драмтеатр перетворився на руїни, а разом з ним згасли 300 життів.

 

Маріупольці, що побували на відкритті виставки, зізнаються: фото оживили спогади, допомогли відкрити душу та розповісти про наболіле. Криворіжці певні: сила українців – в єдності, і ми збережемо сторінки своєї історії для майбутніх поколінь, аби вони пам’ятали, якою ціною здобувається свобода і мир.

 

Нагадуємо, відвідати захід можна з 21 по 30 липня у вихідні, час роботи: з 13:00 до 17:00.

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: