Теорія плюс практика. В криворізькій гімназії пройшов міський показовий день цивільного захисту

ОСВІТА
19.04.24 - 15:24

З 22 по 24 квітня криворізьких освітян навчатимуть алгоритмам цивільного захисту. Теоретично і практично їх відпрацьовуватимуть під час умовних тривог та надзвичайних ситуацій.   

19 квітня на базі гімназії №26 пройшов міський День цивільного захисту. Участь у ньому взяли керівники освітніх закладів міста, представники департаменту освіти і науки, районних профільних відділів.

 

 «У Кривому Розі діти навчаються онлайн, з можливістю проведення офлайн-консультацій. Але якість освіти втрачає свою цінність, якщо життю й здоров’ю учнів та викладачів під час освітнього процесу загрожує небезпека. Ми приділяємо величезну увагу саме питанню безпеки у наших закладах освіти. Це цілий комплекс заходів. Передусім, облаштування укриттів. Їх у закладах освіти 210: 108 - у школах, 87 – у дитячих садочках та 15 - у позашкільних закладах, всі вони отримали дозвіл від ДСНС. Робота у цьому напрямку триває», - зазначив голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.

 

«Та не менш важливим завданням для нас є навчити освітян навичкам з цивільного захисту.  Щоб вони  були готові  діяти у будь-якій ситуації. Спокійно та чітко виконувати всі заходи, щоб уберегти дітей. Тому, разом зі спеціалістами цивільного захисту проводимо подібні навчання. До речі, такі заняття для керівників освітніх закладів проходять кожного року. Це – системна, дуже необхідна робота!» - додав О.Вілкул.

 

Знання – це добре, але побачене на власні очі  запам‘ятовується більше, - впевнений начальник Криворізького районного управління ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області  Олег Січкарук.

 

«Сьогодні ми покажемо керівникам, як правильно діяти  в різних ситуаціях. Практично відпрацюємо всі навички і теоретичні знання, які керівники вже отримали. Пройдемося по всіх важливих пунктах, які життєво необхідні на сьогоднішній день», - каже фахівець.

 

 «Сподобалось, як організовані тут зони для підземних класів. У себе в закладі я також спробую реалізувати цю ідею – вона є досить ефективною в сьогоднішніх умовах занять під час повітряної тривоги», - ділиться своїми враженнями директор криворізької гімназії 109  Сергій Кіслов.

 

«Такі заходи проходять раз на рік. Зараз показові для директорів, потім  їх проведуть  у районах, далі – в кожному закладі», -  говорить майстер виробничого навчання криворізького територіального курсу  цивільного захисту безпеки життєдіяльності Олег Рижков.

 

У 26-ій гімназії готові ділиться напрацьованим за два роки досвідом. Тим більше  з вересня тут діє клас безпеки, який відкрили в закладі за сприяння ДСНС.

 

«Ми покажемо, як працюємо під час повітряної тривоги в укритті. Познайомимо наших колег з алгоритмом дій в надзвичайних умовах, коли виникає паніка і  стрес у дітей. Згадаємо правила медичної допомоги», -  пояснює в.о. директора криворізької гімназії №26  Вікторія Данилюк.

 

 

 Учасники Дня цивільного захисту відпрацьовували алгоритми дій у разі повітряної тривоги, надання домедичної допомоги постраждалим під час евакуації та внаслідок обвалу. Взяли участь у практикумах з подолання панічних нападів, з мінної та кібербезпеки.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: