Творити, а не стресувати: у Кривому Розі запроваджено проєкт з підтримки родин військових

ЦІКАВО
14.01.24 - 14:54

Торік у Кривому Розі запровадили серію акцій на підтримку психологічного здоров‘я родин військових. Сьогоднішній захід зібрав вже понад 100 учасників.

«За ініціативи голови Ради оборони міста Олександра Вілкула продовжується реалізація проєкту впровадження психологічної допомоги для дружин і дітей військових. В акції беруть участь виключно сім‘ї тих, хто сьогодні на фронті, хто у полоні, родини військовослужбовців, які загинули», - розповідає Юлія Якубовська, консультантка Центру професійного розвитку педагогічних працівників, психологиня.

 

Над програмою заходу працювали більше десятка психологів. Цього разу до акції долучилися  народні  майстрині міського Палацу дитячої  та юнацької творчості «Горицвіт». Для учасників підготували 6-ть майстер-класів, 5-ть з яких представлятимуть практичні психологи, а шостий – майстрині.

 

«Дорослі і діти сьогодні матимуть можливість прокачати своє ментальне здоров‘я, підвищити рівень стресостійкості. Адже в умовах війни це надзвичайно важливо. Сьогодні серед наших учасників багато молоді, яка найбільше страждає від війни, яка триває», - пояснює Юлія Якубовська.

 

Марина Дудник-Тітаренко  - дружина військовополоненого Віталія Тітаренко. Марина прийшла разом з молодшою донькою. Жінка каже, що такі заходи надзвичайно для них важливі.  Бо дуже важко виїхати за межі міста на інтенсив, кинути роботу і дітей на кілька днів.

 

«А ось такі заходи допомагають нам знаходити ресурс, щоб жити далі, ресурс, щоб вірити  у повернення наших рідних, ресурс, щоб дбати про себе і щоб відновлювати своє психічне здоров‘я. Дуже вдячна організаторам, які у вихідний знайшли можливість організувати для нас таку програму. Хочемо трішечки відволіктися і розслабитися. Забути те, що відбувається у нашому житті. Це надважливо сьогодні», - каже жінка.

 

Людмила Потомахіна – консультант гарячої лінії з психологічної підтримки, психолог і, водночас, господарка локації «Тіло в дії».

 

 «Дуже важливо і дітям і дорослим відчувати своє тіло і допомагати своєму емоційному стану, пропускати ці емоції через себе, не завдаючи шкоди ані собі, ані оточуючим. Саме на нашій локації наші учасники зможуть сьогодні отримати позитивні емоції, розслабити свої м‘язи через напруження. Але це буде  весело і дуже комфортно», - говорить Людмила Потомахіна.

 

Антистресові ляльки-мотанки з травами і ароматами  олії виготовлятиме на своїй локації  практичний психолог, фахівець гарячої лінії психологічної підтримки, психолог Криворізького ліцею № 35 Світлана Шушаріна.

 

«У нашій програмі також аеробіка для мозку, майстер-класи з пластиліну, підручних природніх матеріалів. І діти і дорослі побачать, як їх можна використовувати, щоб  потім застосовувати вже у своєму дозвіллі.  На таких івентах, як сьогодні, ми показуємо, що працювати з психологами варто. Це цікаво, пізнавально, корисно і дуже ресурсно», - запевняє фахівець.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: