Тим, хто згорів у пекельному горні реактора. Кривий Ріг вшановує ліквідаторів аварії на ЧАЕС

ПАМ'ЯТЬ
13.12.19 - 11:35

14 грудня Україна вшановує ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Це день пам'яті про страшну катастрофу XX століття, який відзначають щорічно у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС.

Напередодні сумної дати, громадськість Кривого Рогу на чолі з міською владою поклала квіти до пам'ятного знаку «Пам’яті чорнобильців», встановленому в Металургійному районі на честь подвигу ліквідаторів катастрофи на ЧАЕС.

 

До підніжжя пам'ятника поклали квіти і вшанували хвилиною мовчання і світлим спомином про героїв, які рятували країну від радіаційного забруднення.

 

У ліквідації аварії на ЧАЕС брали участь 5 тисяч криворіжців.

 

Міський голова Юрій Вілкул сказав: «Велика подяка ліквідаторам, які ціною свого здоров'я і життя врятували людство від ядерного вогню. Допомога ліквідаторам та їхнім сім'ям – одне з наших головних завдань. Кривий Ріг – єдине місто в Україні, у якому всім без винятку громадянам, постраждалим від катастрофи на Чорнобильській АЕС, надається допомога з міського бюджету. Шановні герої-ліквідатори! Щиросердно бажаю вам і вашим рідним міцного здоров'я, добробуту, щастя, миру та родинного тепла».

 

Нагадаємо, цей символічний знак у сквері Героїв відкрили 26 квітня 2019 року на честь героїв-ліквідаторів, які гасили пекельне вогнище над реактором та долали наслідки катастрофи. 

 

Автором пам'ятного знака є член Національної спілки художників України, криворізький скульптор Володимир Токар.

 

У символічній скульптурі "Пам'яті чорнобильців" - атом, приборканий надійними, турботливими руками героїв, які зберегли нас від смертельної загрози. 

 

 

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: