"Тисячка" буде базовою дорослою лікарнею, а у 8-ій створять дитячий медцентр Криворізького округу

ЗДОРОВ'Я
12.08.19 - 15:56 726

За умовами медичної реформи, 2-у міську лікарню (тисячку) визначили як базову дорослу, а у 8-ій створять дитячий медцентр.

Наступного року в Україні має запрацювати реформа медичних закладів вторинного рівня. Департамент охорони здоров'я Дніпропетровської ОДА вже сформував склад госпітальних округів області.

 

До Криворізького госпітального округу увійшли Кривий Ріг, Жовті Води, Апостолівський, П’ятихатський, Криворізький, Софіївський та Широківський райони.

 

Базовими лікарнями цього округу стануть 2-а, 7-а та 17-а.

 

Криворізька міська клінічна лікарня №8 у госпітальному окрузі має стати дитячею лікарнею інтенсивного лікування. 

 

Зараз триває процес автономізації - медичні заклади переходять у статус некомерційних підприємств, щоб підписати угоди з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) та отримувати кошти.

 

Лікарні, які не реорганізуються та не укладуть договір з НСЗУ, не зможуть отримувати фінансування із державного бюджету.

 

«Ми ознайомилися з попередніми проектами капітального ремонту реабілітаційного відділення 8-ї міськлікарні та обговорили питання стосовно капітального ремонту всього медзакладу. За планами, це має бути дитяча клінічна лікарня зі збереженням кафедр Дніпропетровської медичної академії. Ми створимо у нашому місті сучасний дитячий медцентр», - заявив під час робочої наради у 8-ій міськлікарні мер Юрій Вілкул (голова Криворізького госпітального округу).

 

Начальник управління охорони здоров’я Костянтин Мурашко підкреслив, що про закриття лікарень наразі мова не йде. Це заборонено законом. Кабміном прописано, що заклади оптимізують та реорганізують. Позиція міського голови принципова – інтереси пацієнтів мають бути в пріоритеті.

 

Нагадаємо, що затверджений у 2015 році граничний норматив забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками – 60 ліжок на 10 тисяч населення. Міська влада не допустила скорочення кількості ліжок в місті та продовжує утримувати заклади охорони здоров’я, розширювати мережу амбулаторій. Місто робить ремонти в комунальних медзакладах, допомагає з закупівлею обладнання і сплачує за комунальні послуги.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: