У 15 років - 9 кг! Криворожанці, яка ледь не заморила голодом доньку, загрожує до 5 років в'язниці

РЕЗОНАНС
26.11.21 - 15:18

47-річну криворожанку, яка морила голодом свою хвору дитину та тримала її в жахливих, нелюдських умовах, будуть судити. Мова йде про резонансну справу горе-матері, яка занедбала доньку до того, що та у віці 15 років важила всього 9 кілограмів.

Як ми писали, у лютому цього року соціальні служби виявили родину, в якій мати ледь не заморила голодом дівчинку з інвалідністю. Фахівці побачили жахливі, нелюдські умови життя дитини. У квартирі не було ні світла, ні газу, повсюди панував бруд і розкидане сміття, стояв різкий запах сечі, повна антисанітарія й таргани. На кухні не було жодних продуктів. Жінка пояснила, що сім’я харчується лише коли є гроші, вдома вона не готує, а купує готові продукти у кулінарії. Єдиним джерелом доходів сім’ї є допомога на дитину.

 

Середня донька (усього в сім'ї троє дітей) регулярно пропускала заняття у школі через хвороби. Детальніше про історію цієї неблагополучної родини ми розповідали тут.

 

Молодша донька цієї жінки має тяжкі захворювання і є повністю недієздатною. Вона має синдром Дауна, ДЦП, затримку розумового і фізичного розвитку, не може стояти, сидіти і говорити. У 15-річної дівчинки не було ні постелі, ні матрацу, ні чистого одягу. Дитина лежала на дерев’яній дошці у дитячому ліжку, брудна і недогодована (у 15 років важила близько 9 кг).

 

"Досудове розслідування у цьому резонансному кримінальному провадженні завершили. Криворізька південна окружна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо матері, яка злісно не виконувала встановлені законом обов'язки з догляду за дитиною. Це спричинило тяжкі наслідки: білковоенергетичну недостатність (гіпотрофію) та глибоку розумову відсталість. Бездіяльність матері, її відмова від медичної реабілітації та допомоги дитині, відсутність занять із психологом, логопедом та іншими спеціалістами, неналежний гігієнічний догляд, неправильне харчування дитини могли б призвести до смерті дитини", - повідомляють у прокуратурі.

Матері неодноразово наполегливо пропонували пройти безкоштовні курси реабілітації дитини, однак вона завжди відмовлялась. Лише за втручанням прокурорів окружної прокуратури, було прийнято рішення про негайне вилучення дитини з родини.

 

Зараз життю дівчини нічого не загрожує. А от її матір, у разі доведення вини, може бути покарана обмеженням волі або сісти на строк від 2 до 5 років.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: