У 2018 році обсяги перевезень продукції гірничо-металургійного комплексу залізницею виросли на 1,5%

       У 2018 році обсяги перевезень продукції гірничо-металургійного комплексу залізничним транспортом виросли на 1,5 %.

Про це під час зустрічі в Державній регуляторній службі України повідомив президент об’єднання підприємств «Укрметалургпром» Олександр Каленков. - Залізничний портал.

Подібне зростання, на його думку, є гарним показником, хоча й не таким, який міг би повністю задовольнити вантажовласників.

За словами Олександра Каленкова, підприємства ГМК наростили обсяги виробництва залізорудної сировини на 6—7 % і об’єктивно зацікавлені в стабільній та ефективній роботі Укрзалізниці.

Президент «Укрметалургпрому» зауважив, що зростання тарифу на залізничні перевезення для підприємств ГМК є менш болючим, ніж неефективна робота перевізника.

За сім місяців цього року Укрзалізниця збільшила перевезення:

залізної руди на 1,7 %,

кольорової руди — на 6,2 %,

чорних металів — на 14,8 %,

кольорових металів та виробів з них — на 11 %,

брухту чорних металів — на 2,1 %.

За інформацією директора з економіки і фінансів Андрія Рязанцева, «Укрзалізниця» через низьку маржинальність перевезень основних номенклатур металургійної продукції вантажів зазнає збитків і недоотримує доходи, аналогічні тим, які отримує від перевезень вантажів всередині країни.

«Через недосконалість тарифної політики державний перевізник фактично змушений дотувати приватний бізнес у цьому сегменті не менш ніж на 5 млрд грн на рік. Тому ми підготували свої пропозиції щодо уніфікації тарифів на перевезення порожніх вагонів та чекаємо на ґрунтовну відповідь бізнесу», - повідомив Андрій Рязанцев.

Окрім того, за словами Андрія Рязанцева, Укрзалізниця, вдосконалюючи свою тарифну політику, готова поступально рухатися до довгострокової моделі встановлення тарифу на залізничні перевезення, передусім враховуючи міркування окупності та оновлення основних засобів компанії. За інших умов у найближчі роки станеться банальне «проїдання» активів головного перевізника країни.