У Держпраці оголосили результати розслідування нещасного випадку на шахті "Тернівська"

ВАЖЛИВО
23.02.21 - 10:03

На колегії в Головному управлінні Держпраці у Дніпропетровській області обговорили результати розслідування за фактом групового нещасного випадку, який стався 3 грудня 2020 року з двома працівниками шахти «Тернівська» КЗРК. У засіданні взяв участь радник Голови Держпраці В’ячеслав Кучеренко.

Нагадаємо, торік 3-го грудня на шахті «Тернівська» Криворізького залізорудного комбінату стався обвал гірської породи, в якому постраждали троє гірників. Двох із них ушпиталили. Постраждали двоє гірників: Журавель Ігор і Луценко Олександр. Обвал стався, коли чоловіки підіймались на поверхню після зміни. За словами робітників сусідньої дільниці, обвал стався через передчасний вибух. 

Один із постраждалих гірників, Олександр Луценко, поділився подробицями аварії: на горизонті -1383 метри Ігор Журавель помітив вибухівку, але було запізно. Стався вибух, і вже наступної миті обидва чоловіки опинились під завалами.

 

На підприємстві провели розслідування. Про його результати доповів заступник начальника управління – начальник відділу нагляду у гірничодобувній промисловості у м. Кривий Ріг.  Він зазначив, що основною причиною нещасного випадку стало порушення вимог законодавства про охорону праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатації устаткування підвищеної небезпеки, на які видано відповідний дозвіл.
 

На колегії були присутні й представники ПАТ «Кривбасзалізрудком». Вони відзвітували, що на підприємстві провели роботу за результатами розслідування та вжили заходів задля уникнення виробничого травматизму в подальшому.
 

Начальниця Головного управління Ольга Бондаренко підкреслила, що необхідність створення безпечних умов праці, а також забезпечення прав працівників у галузі охорони праці є обов’язком кожного працедавця, у відповідності до Закону України «Про охорону праці». Опрацювання результатів розслідувань нещасних випадків та впровадження розроблених комісіями заходів повинні проводитись своєчасно і у повному обсязі.

 

За словами Бондаренко, більш ефективною стратегією боротьби з виробничим травматизмом є дія на упередження – впровадження проактивних превентивних заходів, своєчасне виявлення та усунення виробничих ризиків до того, як вони призведуть до травмування працівників.

 

Нагадаємо, це був не перший нещасний випадок на КЗРК. Як ми писали, 30 жовтня на шахті «Гвардійська» загинув 27-річний гірник Ігор Федосенко. Працівники КЗРК кажуть, що вже неодноразово вимагали покращень умов праці та безпеки. Останнім часом, після осінніх акцій протесту, сталося вже три нещасних випадки. Один, на жаль, смертельний.

 

Джерело - ГУ Держслужба з питань праці в Дніпропетровській області.

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: