У Греції запалили вогонь для Олімпійських ігор-2024, які проведуть у Парижі

ПОДІЯ
17.04.24 - 9:28

У Греції запалили вогонь для Олімпійських ігор-2024. Урочиста церемонія відбулась біля руїн храму Гери у Стародавній Олімпії, де у 776 році до нашої ери відбулася перша Олімпіада. Вогонь пронесуть 5000 км до Парижа, де цьогоріч проведуть Ігри, - інформує Euronews.

За традицією, вогонь запалили актриси, які зображували давньогрецьких жриць.

 

"Через те, що у вівторок на Пелопоннесі було похмуро, олімпійський смолоскип довелося запалити не безпосередньо від сонячних променів, як завжди, а від вогню, отриманого напередодні, на генеральній репетиції. Він добу горів усередині давньогрецької амфори", - йдеться у статті.

Шлях вогню до Парижа займе понад 5 тисяч кілометрів. Спочатку його пронесуть до Афін, де 26 квітня передадуть організаторам паризької Олімпіади. Потім в афінському порту Пірей смолоскип занесуть на судно, побудоване 1896-го року, в рік проведення перших сучасних Ігор. Очікується, що 8 травня він прибуде до французького Марселя.

 

"Першим факелоносцем став чемпіон Олімпіади в Токіо з академічного веслування Стефанос Дускос, потім естафету підхопила олімпійська чемпіонка з плавання Лор Маноду, а після неї – заступник голови Єврокомісії з питань захисту європейського способу життя Маргарітіс Схінас", - повідомляє видання.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: