У КНУ відкрили меморіальну дошку видатному криворізькому вченому Едуарду Гузову

       Сьогодні в Криворізькому національному університеті відкрили меморіальну дошку видатному криворізькому вченому - електромеханіку, фахівцеві світового рівня у галузі електропостачання залізорудних підприємств.

Едуард Гузов пішов із життя рік тому. Сьогодні його ім'я вписане у літопис вишу, де працюють кращі в країні фахівці гірничої справи.

Пам'ятна дошка Едуарду Гузову встановлена біля лабораторії електротехнічного факультету, яку він створив.

"За 30 років роботи ця лабораторія є зразком за своєю насиченістю, інтелектуальниою складовою, дослідницькою діяльністю. Едуард Семенович думав проте, чого і як треба навчати", - коментує подію Олег Сінчук, завідуючий кафедрою автоматизованих електромеханічних систем в промисловості та транспорті КНУ.

Едуард Гузов працював у виші майже півстоліття. Він залишив по собі велику наукову спадщину, сотні втілених у виробництво винаходів і оригінальних технічних рішень.

На відкритті пам'ятної дошки зібрались рідні вченого, його колеги, однодумці, друзі та студенти. Згадували і наукові досягнення, і риси характеру вченого. 

"Це була фантастично скромна людина, для якої діло було на першому місці. І не вона в ділі, а діло наколо неї. Гузов завжди таким залишиться у нашій пам"яті. І це лише маленька дещиця того, що ми можимо зробити для вшанування його пам"яті", - впевнений Микола Ступнік, ректор КНУ.

Лабораторія, створена Едуардом Гузовим, сьогодні стала місцем, де студенти долучаються до історії свого університету і загалом гірничої науки України.