У Кривому Розі – 15 тисяч діабетиків. Сьогодні відзначають Всесвітній день боротьби з хворобою

ЗДОРОВ'Я
14.11.19 - 15:20

За даними ВООЗ, понад 423 мільйони людей у світі живуть з діабетом. Сьогодні відбулася пресконференція головного міського експерта-ендокринолога, завідувачки ендокринологічним відділенням Криворізької міської лікарні №3 Ірини Жданової.

За словами лікарки, у Кривому Розі живуть 15 тисяч мешканців із діабетом. З них 3792 інсулінозалежних, 164 – діти та підлітки.

 

Станом на листопад Кривий Ріг забезпечений необхідною кількістю інсулінів.

 

Зростання захворюваності на діабет у світі називають неепідемічною епідемією. Що 5 хвилин у когось трапляється інфаркт, що 4 – інсульт і що 8 секунд відбувається смерть діабетика. Діабет є однією з основних причин сліпоти, ниркової недостатності, інфарктів, інсультів і ампутацій нижніх кінцівок.

 

В Україні вже два роки працює проєкт реімбурсації інсулінів – відшкодування аптечним установам коштів за виділений українцям інсулін, а також електронний реєстр пацієнтів. Реімбурсацію препаратів інсуліну покривають частково за рахунок коштів державної субвенції, частково доплачують кошти з місцевих бюджетів.

 

У дорослих людей з діабетом ризик розвитку інфаркту та інсульту - в 2-3 рази вище.

 

Здорове харчування, регулярна фізична активність, підтримання здорової ваги тіла, утримання від вживання тютюну можуть скоротити ризик виникнення діабету або відтермінувати його виникнення.

 

Детальніше про хворобу та її лікування читайте за посиланням.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: