У Кривому Розі діяло злочинне угруповання шахраїв, які ошукали довірливих мешканців Дніпропетровщини на півмільйона гривень

       На Дніпропетровщині судитимуть п’ятьох учасників злочинного угруповання, які під виглядом надання позик населенню ошукали 77 громадян майже на півмільйона гривень.

У 2015 році вихідці з Донеччини, організувавшись у стійке ієрархічне злочинне угруповання, створили «кредитні» агентства в містах Дніпро, Кривий Ріг, Запоріжжя, Маріуполь та Херсон для протиправного заволодіння коштами громадян шляхом обману, при цьому чітко розподіливши ролі та функції.

В офісах цих «установ» так звані «кредитні менеджери» проводили «консультації» з громадянами, заманюючи їх вигідними умовами надання позик - низькою відсотковою ставкою та мінімальним пакетом документів. Для штучного створення солідності «компанії» на підставі наданих клієнтом документів імітували перевірку їх кредитної історії неіснуючою службою безпеки, після чого укладали з громадянами договори позики. У якості обов’язкової умови безпосереднього отримання коштів пропонували укласти договір добровільного страхування як гарантію повернення позики в разі нещасного випадку, а також наперед здійснити оплату в якості страхового внеску в розмірі від 5 до 10% від суми пропонованої позики, залежно від психологічних якостей особи.

Довірливі громадяни підписували ці договори та заради отримання грошової позики перераховували кошти на вказані їм рахунки підконтрольної організатору страхової компанії.

Після виходу жертви з офісу «кредитні фахівці» передавали інформацію про неї до «бази даних» створеного всередині угруповання кол-центру. Оператори телефонували клієнту, повідомляючи, що в електронній системі компанії начебто відбувся збій, і відсутні будь-які дані щодо оплати внеску, змушуючи людей сплатити його повторно для майбутнього отримання позики.

З використанням даної схеми зловмисники по декілька разів ошукували громадян в залежності від їх довірливості та платоспроможності, нехтуючи їх особистими проблемами.

Протягом двох років зловмисники ошукали 77 громадян на загальну суму понад 480 тис грн, шляхом заволодіння коштами від 2 тис до 30 тис грн з кожної жертви. Жоден з клієнтів так і не отримав позики.

Прокуратурою Дніпропетровської області направлено до суду обвинувальний акт за ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою), ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації) КК України.

Санкціями вказаних статей передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років із конфіскацією майна, - прес-служба прокуратури Дніпропетровської області.