У Кривому Розі можна прописатись у дачному будинку, якщо перевести його у житловий фонд. Коментар

             Сьогодні багато криворіжців обирають місцем свого постійного проживання дачні будиночки.

Чимало криворізьких дачних кооперативів розташовані в межах міста, і постійне проживання в них можна організувати з тим самими комфортом, що і проживання в квартирі чи житловому будинку.

Власники садових та дачних будинків проводять реконструкцію дачних будинків, облаштовують інженерні комунікації, що робить оселі придатними для проживання не тільки в літній період, а й цілий рік.

Доволі часто власники таких будинків мають бажання зареєструвати в них своє місце проживання, бо це безпосередньо впливає на участь у виборах, отримання пенсій, інших соціальних послуг, нарахування субсидій, працевлаштування, послуг поштового зв'язку.

«Прописатися» на дачі не вийде, - коментує управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради. Доки ваш будинок носить статус дачного, він не є житловою нерухомістю та не може розглядатися як місце постійного проживання. 

Але статус дачі можна змінити. Переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у житлові будинки здійснюється безоплатно виконавчими комітетами районних рад, відповідно до району розташування такого садового чи дачного будинку з одночасним присвоєнням поштової адреси.

Для переведення необхідно, щоб садовий будинок відповідав державним будівельним нормам, а також розташовувався на земельній ділянці з цільовим призначенням «для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд».

Рішення про переведення є підставою для внесення відповідних змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в порядку, визначеному законодавством.

Для реєстрації необхідно буде подати до управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міськради, Центру адміністративних послуг «Віза», його територіальних підрозділів, нотаріусів, інших акредитованих суб’єктів:

– рішення про переведення садового будинку в житловий;

– технічний паспорт на житловий будинок;

– документ, яким підтверджується сплата адміністративного збору за проведення змін.

Не забувайте своїх особистих документів. Вся процедура займе один день і, як результат, заявник отримає витяг вже на житловий будинок, в якому можна зареєструвати своє місце проживання та «прописати» своїх близьких.

«Прописку» в Кривому Розі здійснюють «офіси прописки», розташовані в кожному районі міста.

Для реєстрації за новою адресою необхідно надати:

–       документ, до якого вносяться відомості про реєстрацію місця проживання (паспорт-книжечка або ID-картка);

–       квитанцію про сплату адміністративного збору;

–       документи на садовий будинок, що тепер змінив статус;

–       військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку);

–       документ, що посвідчує повноваження, якщо заява подається представником.

«Прописка» оформляється в день надання всіх необхідних документів та, за бажанням заявника, може проводитись одночасно з «випискою» з попереднього місця проживання/перебування.

Контакти:

• Управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради: м. Кривий Ріг, вул. Героїв АТО, буд. 30; тел. 92-03-22; e-mail: vpr@kr.gov.ua.

• Центр адміністративних послуг «Віза»: м. Кривий Ріг, пл. Молодіжна, 1; «ГАРЯЧА ЛІНІЯ»- 0-800-500-459; e-mail: viza@kr.gov.ua.