У Кривому Розі на обліку перебувають понад 2 тисячі наркозалежних людей

СОЦІУМ
26.06.19 - 15:41 1125

Сьогодні у Кривому Розі відбулася конференція з нагоди Всесвітнього дня боротьби з наркоманією. За даними наркологів, у нашому місті понад 2 тисячі наркозалежних, які перебувають на обліку.

Реальні ж цифри в рази вищі – тисячі пацієнтів із наркозалежністю, ще десятки тисяч дітей та дорослих у групі ризику вживання наркотиків.

 

«Первинна профілактика – це інформування в школі, доступність інформації для громадян. Вторинна профілактика у ПНД  - видача сертифікатів, так званий профілактичний огляд. Ми також маємо можливість на ранніх стадіях діагностувати у пацієнтів захворювання і вчасно надати допомогу. Третинна – це наявність замісної терапії в нашому місті», – зазначив заступник головного лікаря міського психоневрологічного диспансеру Олександр Яковець.

 

Торік за медичною допомогою до наркологів звернулися понад півтисячі наркозалежних. Провідна серед методик – замісна терапія.

 

«Пацієнт отримує медичний препарат, на сьогодні це метадон та ібупрофен, який є опійним анальгетиком і пригальмовує  хворобливий стан пацієнтів. 70% пацієнтів, які перебувають на замісній терапії, – це ті, хто повернулись до нормального соціального способу життя, тобто працюють, живуть у сім’ях та виховують власних дітей», – каже завідувачка диспансерним відділенням психоневрологічного диспансеру Галина Железняк.

 

За статистикою, показник наркозалежності в Кривому Розі удвічі перевищує всеукраїнський. Позитивний показник ремісії наркозалежних, а це понад 12% у місті, ситуацію не вирівнює – нових залежних від зілля дедалі більшає.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: