У Кривому Розі на Відкритому конкурсі живопису імені Григорія Синиці відібрали 61 роботу

КУЛЬТУРА
16.01.20 - 11:03

Учора в Музеї-квартирі художника Григорія Синиці завершився Відкритий міський конкурс живопису, – повідомляє міське управління культури.

На участь у конкурсі надійшло більше 750-ти робіт учасників із 25-ти населених пунктів України – Кривого Рогу, Умані, Запоріжжя, Павлограда, Нікополя, Кам’янського, Червогригорівки, Олександрії, Зеленодольська, Варварівки, Райполя, Теплодара, Дніпра, Ніжина, Жовтих Вод, Марганця та інших.

 

Нагородження переможців та відкриття виставки кращих робіт відбудеться 5 лютого у міському виставковому залі (вул. Олександра Поля, 2).

 

Серед надісланих малюнків відібрали 61 найкращу роботу.

 

Конкурс серед юних художників проводять на честь видатного митця Григорія Синиці.

 

Григорій Синиця - заслужений художник України, опальний художник-бойчукіст, звинувачений радянською владою у формалізмі та націоналізмі. До Кривого Рогу переїхав у 1969 році з Києва. У нашому місті він почав розробляти нову монументальну техніку - «флоромозаїку». Тут отримав і перші замовлення на створення мозаїчних панно, які прикрасили громадські приміщення. У Кривому Розі митець продовжив фундаментальну філософсько-естетичну працю з розробки теорії національного колористичного монументального живопису. Створив мистецьку школу цього напряму. Григорія Синицю знають і шанують у Кривому Розі, організовують на його честь конкурси малюнків та різні мистецькі заходи.

 

Фото міського управління культури.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: