У Кривому Розі облаштували укриття для дітей, позбавлених батьківського захисту й турботи

ВАЖЛИВО
04.10.23 - 10:43

В.о. міського голови Юрій Вілкул провів виїзну робочу нараду щодо роботи Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 і перевірив укриття, створене в закладі міським коштом.

З початку повномасштабного вторгнення, 329 вихованців криворізьких закладів соціального захисту дітей були вивезені до Австрії, Німеччини, Туреччини та Нідерландів.

«Кожна дитина має бути оточена турботою в сім'ї. Якщо ж дитина залишилася сиротою або є проблеми в родині, дитина опиняється в Центрі соціально-психологічної реабілітації. Фахівці працюють з родиною, щоб стабілізувати ситуацію і дитина змогла повернутися до біологічних батьків. Або влаштовуємо до сімейних форм виховання. Враховуючи, що триває війна, ми намагаємося вивезти таких дітей за кордон, де вони в безпеці отримують освіту та соціальну підтримку. А для тих дітей, які зараз перебувають у міському Центрі, ми побудували укриття в закладі», – сказав Юрій Вілкул.

 

Психологиня Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 Світлана Вальчеховська зазначила, що заклад продовжує приймати дітей.

 

«Системна робота ведеться не тільки з дітьми з Кривого Рогу, а й з дітьми-переселенцями, – підкреслила пані Світлана. – З початку війни, 123 дитини (в тому числі 13 – з сімей внутрішніх переселенців) пройшли курс реабілітації у Центрі. Тому надійне укриття з санвузлом та двома кімнатами - вкрай важливе для нас. І за це ми дуже вдячні».

 

Приміщення укриття розраховані на 50 людей. В ньому вистачає місця і для вихованців, і для працівників. На сьогодні, у Центрі перебувають 47 вихованців.

 

У Кривому Розі система підтримки дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, включає в себе Службу у справах дітей, Центр соціальних служб, два Центри соціально-психологічної реабілітації дітей, гімназію 98 з інтернатним відділенням, Криворізький центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям, Криворізьку спеціальну школу «Перлина», Криворізький дитячий будинок-інтернат, медичні та соціальні заклади. Вихованці закладів отримують проживання, харчування, медичне обслуговування, реабілітаційно-психологічну підтримку. Психологи проводять корекційну роботу з дітьми, які постраждали внаслідок воєнних дій.

 

Міська служба у справах дітей та Центр соціальних служб тісно співпрацюють з USAID, UNICEF, IOM, UNHCR, Save the Children, Rotary, ACTED та іншими міжнародними організаціями. Завдяки цій спільній роботі, цього року зі 123 дітей, що опинилися в Центрі соціально-психологічної реабілітації з лютого минулого року, 53 вихованці закладу вже влаштовані до сімей опікунів (піклувальників), до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. А 38 дітей повернуто на виховання батькам, яким соціальні служби міста допомогли подолати складні життєві обставини. В цілому, з початку 2022 року вдалося повернути 102 дитини з Центрів в свої біологічні родини.

 

«У Кривому Розі дуже потужна система підтримки таких родин. UNICEF об’єднала зусилля з фахівцями міських служб, щоб виявити соціальні ризики в сім’ях. Разом ми запобігаємо вилученню дітей із сімей, підтримуємо родини – надаємо комплекс соціально-педагогічних послуг, щоби в такі важкі часи повернути дітей до батьків, зберегти сімейну форму виховання», – сказала Тамара Василюк, керівник проєкту з соціальної допомоги дітям, що реалізується в Кривому Розі за підтримки Дитячого Фонду ООН UNICEF.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: