У Кривому Розі окружкоми готуються до проведення другого туру виборів

ВАЖЛИВО
15.04.19 - 16:30 1240

У Кривому Розі під час голосування в другому турі виборів Президента України працюватимуть чотири окружні виборчі комісії - 31-го, 32-го, 33-го та 37-го округів.

Завтра в окружкомах прийматимуть бюлетені для голосування. Свої перші засідання сьогодні проводили дільничні комісії. 

 
   
"На організацію другого туру голосування на виборах Президента України виділено дуже мало часу - 15 днів на противагу двом місяцям у першому турі. Тож цей процес потребує максимальної організованості, - каже голова ОВК 37-го округу Сергій Петріга. - В ці дні ведеться активна робота з організації діяльності дільничних комісій. Ми пройшли вчора стадію формування виборчих дільничних комісій, увечері на засіданні окружна комісія затвердила їхні паритетні склади - порівну від кадидатів Порошенка та Зеленського, а також затвердили особи голів та секретарів. Нагадаю, що в другому турі заступників голів комісій не призначають. Зараз ми телефонуємо тим головам комісій, яких ми затвердили. Вони сьогодні повинні провести перші засідання й отримати іменні запрошення. Завтра об 11.30 ми отримаємо бюлетені від ЦВК. У четвер-п'ятницю будемо видавати бюлетені дільничним комісіям. Також вони будуть отримувати уточнені списки виборців".

 

Голови дільничних комісій, яких в окрузі майже півтори сотні, вже отримали у тервиборчкомі печатки. За кілька днів на дільниці передаватимуть бюлетені. 

 

Сьогодні був останній день реєстрації в тервиборчкомах офіційних спостерігачів.

 

"На наших засіданнях завжди присутні представники ГО "Опора", ОБСЄ, канадської місії та інших іноземних спостерігачів. Ми - відкриті, завжди спілкуємося телефоном, готові до будь-якої співпраці. Вибори мають відбутися прозоро", - запевнив Сергій Петріга.

 

З огляду на велику довжину території 37-го ТВО, працювати з дільницями непросто, утім, серйозних проблем на сьогодні немає.

 

"Шість районів - це велика територія, головно, сільська місцевість. Потрапити до нас непросто - проблеми з транспортом, комунікацією. Але нам допомагають голови сільрад, районних рад і держадміністрацій. Тому поки все іде так як заплановано", - резюмував голова ОВК 37-го округу.

 

Нагадаємо, у Кривому Розі діють 4 виборчі округи: №31, №32, №33 і №37 (частина). До їхнього складу входять 311 ДВК на території міста.

 

31 ОКРУГ - території Покровського району, частина Тернівського району, селища Гірницьке, Коломійцеве, Новоіванівка, Тернуватий Кут.

 

32 ОКРУГ - території Довгинцівського району та частина Саксаганського району.

 

33 ОКРУГ - Металургійний район, частина Інгулецького, частина Саксаганського районів, Центрально-Міський район, селище Авангард.

 

37 ОКРУГ - частина Інгулецького і Тернівського районів Кривого Рогу, Апостолівський, Криворізький, Софіївський та Широківський райони.

 

В Україні ланка виборчих державних органів утворена згідно з Законом «Про вибори Президента». Виглядає вона так:

- Центральна виборча комісія (ЦВК), яка працює постійно і відповідає за виборчий процес по всій території країни.

- Окружні виборчі комісії (ОВК), повноваження яких діють на території певного виборчого округу. 

- Дільничні виборчі комісії (ДВК), де відбувається голосування громадян.

 

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: