У Кривому Розі після капремонту відкрили інфарктне відділення міського кардіоцентру

ЗДОРОВ'Я
24.04.24 - 19:40

У співпраці з Українським фондом соціальних інвестицій (УФСІ), у Кривому Розі капітально відремонтоване інфарктне відділення міського кардіоцентру. Медичний проєкт розпочатий ще до війни.

Завдяки співпраці міста з  ГО «Егіда-Центр» та Українським фондом соціальних інвестицій та за фінансової підтримки Уряду Німеччини,  у Кривому Розі ремонтуються заклади медицини та закуповується нове обладнання для лікарень.

 

«Сьогодні ми відкриваємо інфарктне відділення після капітального ремонту. В нашому міському кардіоцентрі вдало втілюється програма «СТОП-інфаркт», у межах якої ми впроваджуємо сучасні медичні технології, які рятують життя людей. Допомогу за програмою вже отримали близько п’яти тисяч мешканців міста. Тільки за минулий рік за проліковано 989 хворих та виконано 1537 оперативних втручань. Тепер, завдяки нашим партнерам, криворіжці отримали капітально відремонтоване інфарктне відділення та укриття. Адже, безпека та комфорт як медиків, так і пацієнтів надважливі. Також, у співпраці з міжнародними партнерами та великими промисловими гігантами у цьому році буде відремонтована міська лікарня в Центрально-Міському районі та клініко-діагностична лабораторія міської інфекційної лікарні», - підкреслив на виїзній робочій нараді в.о. міського голови Юрій Вілкул.

В інфарктному відділенні міського кардіоцентру  виконано заміну внутрішніх мереж водо- і електропостачання, опалення та вентиляції. Відремонтовано  приміщення, системи подачі кисню, встановлено нове медичне обладнання та медичні меблі. Звісно, для безпеки та комфорту працівників та пацієнтів відремонтовано укриття, лікарня забезпечена генераторами.

Заступниця  виконавчого директора Українського Фонду соціальних інвестицій Ксенія Піднебесна зазначила: «Модернізація  кардіологічного відділення була  здійснена в межах проєкту  «Сприяння розвитку  соціальної інфраструктури УФСІ VIII», який фінансується Урядом Німеччини через  банк розвитку KfW. Ми   дуже вдячні  місцевій громаді та місцевій владі  за сприяння у реалізації цього проєкту.  З Кривим Рогом ми почали працювати з 2018 року.  За цей час  відремонтовано квартири   для внутрішньо переміщених осіб,  термомодернізовано дитячий садочок, а також  відремонтовано  дві амбулаторії. Зараз триває  реконструкція  діагностичного відділення інфекційної лікарні. І ми на стадії проєктування   житла для ВПО – це буде ще один важливий соціальний проєкт».

 

Генеральний директор криворізької міської клінічної лікарні Олена Климович подякувала очільнику міста, представникам УФСІ та будівельникам за реалізацію важливого інфраструктурного проєкту.

 

«Медичний персонал та пацієнти кардіологічного центру вдячні місту та всім, хто брав участь у капремонті. Наше відділення для хворих на інфаркт міокарда (на 60 ліжок та з палатою інтенсивної терапії на 12 ліжок) розпочало працювати понад 40 років тому - в стаціонарному корпусі лікарні, яка на той час була міською лікарнею № 9. Відділення є одним з найважливіших підрозділів у структурі кардіологічної допомоги населенню міста.

Щороку у відділенні проходить лікування близько 1300 пацієнтів – з Кривого Рогу  та прилеглих районів Дніпропетровської області.  А в останні два роки -  Херсонської, Миколаївської областей та ВПО з різних регіонів України. З 2016 року вдало працює міська програма «Стоп-інфаркт» щодо запобігання та лікування серцево-судинних захворювань. Завдяки заходам з її реалізації пацієнти з гострим коронарним синдромом отримують медикаментозне лікування, діагностичні та лікувальні інтервенційні втручання.

Наші співробітники постійно впроваджують нові методи діагностики і лікування кардіологічних захворювань, що дає можливість надавати медичну допомогу на рівні європейських стандартів. Ми пишаємося своїми здобутками та результатами. А це - збережені життя людей та їх здоров’я!»,- сказала Олена Климович.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: