У Кривому Розі презентували нову книгу Володимира Бухтіярова «Битва за Кривбас»

КУЛЬТУРА
22.02.19 - 13:43

Тяжкі бої за визволення Кривого Рогу тривали майже чотири місяці. Перемога дісталася нам ціною багатьох життів. Численні імена загиблих бійців залишилися в затертих архівах. Аби відродити пам’ять про полеглих, письменник Володимир Бухтіяров написав книгу «Битва за Кривбас». Її вихід присвячений 75-ій річниці визволення нашого міста.

«Битва за Кривбас» — книга з серії «Життя видатних криворіжців». Вона базується на документальних джерелах. Автор відтворив бойові дії осені 1943-го — зими 1944-го на Криворіжжі через оповіді про бійців-визволителів.

Сьогодні видання презентували у Центрально-Міській бібліотеці.

«Я вважаю, що ця книжка — інтернаціональна. Там є розповіді про українців-визволителів, є Армен Вартанян — підполковник, заступник командира дивізії, вірменин, який загинув біля Кривого Рогу.

Там є розповідь про грузинського генерал-майора, командира 10-ї криворізької дивізії Мікеладзе», — пояснює письменник, краєзнавець Володимир Бухтіяров.

 

 

 

Це четверта книга Володимира Пилиповича, присвячена визволенню Кривого Рогу.

Щоби зробити такий подарунок місту до річниці визволення, автору довелося багато працювати з архівами, шукати нові факти й документи. Та книжка не побачила б світ, якби не допомога громадських діячів.

«У цій книзі розповідається про долю людей, які визволяли наше місто, які принесли нам волю та мир. Сила нашого міста — у пам’яті, у тому, що ми шануємо наших визволителів», — розповідає голова депутатської групи ВО "Батьківщина" у міськраді Ольга Бабенко.

 

 

 

Книжка «Битва за Кривбас» тепер є в усіх бібліотеках нашого міста.

 

Як ми повідомляли, існує також електронний архів «Книга пам'яті» з портретами ветеранів Другої світової війни. Проект створений за ініціативи і підтримки Ольги Бабенко і діє на постійній основі.

 

Криворіжців запрошують взяти участь у проекті: додати до бази даних збережені у вас фотографії тих, хто брав участь у бойових діях, побував в окупації, трудився в тилу. З вашою допомогою спільно зберемо інформацію про наших героїв: про солдатів, які відважно билися на фронті, про відважних лікарів і медсестер, які виконували свій обов'язок під свистом куль, про всіх, хто з честю вистояв у воєнні роки.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: