У Кривому Розі презентують книгу Олени Стрельник «Турбота як робота. Материнство у фокусі соціології»

       Ініціативна група «Рівні у кривому» запрошує на презентацію книги киянки Олени Стрельник «Турбота як робота. Материнство у фокусі соціології». Зустріч з соціологинею відбудеться 18 листопада о 14:00 в приміщенні філії Центральної бібліотеки для дорослих (пр. Поштовий, 40). Вхід вільний.
        
       Книгу вже презентували в Києві, Луцьку, Полтаві, Львові та в Запоріжжі. Резонанс навколо видання пояснюється ракурсом висвітлення теми материнства як роботи. Дослідниця поставила за завдання озвучити тему материнства голосами самих матерів, передусім у контексті наукового дослідження.

      Як та чому змінюється сучасне материнство? Що означає бути матір’ю в сучасній Україні? Як державна політика та ринок праці впливає на матерів? Завдяки яким ресурсам матері поєднують оплачувану та репродуктивну працю та як вони організовують щоденну турботу про дітей? Як материнство пов’язане з ґендерною нерівністю та як можна змінити цей ґендерний порядок? 

       Відповіді на ці та багато інших питань – у книзі та вже незабаром особисто на зустрічі з авторкою в Кривому Розі.

      Олена Стрельник - кандидатка соціологічних наук, ґендерна дослідниця, авторка книги «Турбота як робота: материнство у фокусі соціології» (2017), стипендіатка програм Ендрю Карнеґі (США) та Меморіального фонду Івана Коляски (Канада); колумністка - пише для ресурсів «Українська правда. Життя», «Гендер в деталях», «Повага: кампанія проти сексизму в ЗМІ та політиці».

     "Від жінок сьогодні в Україні очікують, що вони будуть успішними в усіх ролях, при чому мусимо зауважити, що очікування від того, хто така хороша мама, сильно змінилися впродовж останніх 20 років. Сучасна мама - це майже друга професія. З іншого боку, є дуже конкурентна економіка, і на матерів тисне роботодавець, який очікує, що вони будуть працювати 24/7. Ключова ідея моєї книжки в тому, що жінки затиснуті між цими приписами: з одного боку мами-професіоналки, з іншого боку – хорошої працівниці", – говорить Олена Стрельник.    

      Зустріч з авторкою організовує ініціативна група «Рівні у кривому», яку створили в 2017 році з метою популяризації та сприяння гендерної рівності у Кривому Розі. Засновниці групи планують свою діяльність у форматі просвіти широких верств населення щодо проблеми дискримінації за ознакою статі та гендерної ідентичності. Мета місцевої ініціативної групи – реалізувати ідеї різноманітного, інклюзивного та гендерно чутливого світу, сприяти досягненню рівності прав та можливостей у сучасному суспільстві.

       Телефон для довідок: 068 896 73 22 - Ольга.