У Кривому Розі реалізували вже 5 проєктів з установки сонячних електростанцій. На черзі – ще 7-м

ВАЖЛИВО
09.07.24 - 13:56

Сонечко на даху. В 202-му дитячому криворізькому садку встановили 30  кВт сонячну електростанцію. Установка забезпечить автономне  споживання електроенергії і до 40% економії  бюджетних коштів. Панелі привезли з Німеччини, монтуємо станцію коштом міського  бюджету,  - зазначив на виїзній нараді в.о. міського голови Юрій Вілкул.

«Працюємо над тим, щоб впроваджувати альтернативні джерела енергії та зменшити витрати на споживання енергоресурсів. Реалізували вже 5 проєктів з установки сонячних електростанцій. У планах – ще 7. В умовах війни, коли ворог постійно завдає ударів по критичній інфраструктурі, енергосистемі країни, питання підвищення енергоефективності наших закладів бюджетної сфери, скорочення витрат на споживання енергоресурсів є вкрай актуальним. Залучаємо для цього всі можливі ресурси. Тому  щиро дякую нашим міжнародним партнерам, разом з якими ми впроваджуємо дуже потрібні та сучасні проєкти з енергоефективності», - підкреслив очільник міста.

 

Сонячні електростанції вже  встановлені у лікарнях №9 і 16, двох Будинках милосердя та дитячому садку №202.

 

 «На цьому ми не зупиняємося. В планах установка  сонячних панелей у закладах освіти, а також на об’єктах критичної інфраструктури -  комунальних підприємствах - «Водоканал» та «Швидкісний трамвай», - додав Ю. Вілкул.

 

Така сонячна електростанція за рік може генерувати до 36 тис кВт електроенергії, - пояснює представник ТОВ «КОМПАНІЯ «СОЛАРІС ПРОЕКТ» Олександр Генін.

 

«Саме це дозволить дитячому садочку компенсувати своє споживання та заощаджувати електроенергію при діючому тарифі. Було встановлено 132 панелі, потужністю 225 Вт. Вони мають мережевий 30 кВт інвертор, який дозволяє об’єднати цю систему в єдиний центр. Наразі є обмеження по передачі електроенергії в міську мережу.  Коли це питання стабілізується,   об’єкт зможе передавати електроенергію вже у міську мережу».  

 

Для нас цей  проєкт життєво необхідний, - запевняє завідувачка дитячого садка №202 Наталія Чумаченко.

 

«Тепер діти залюбки будуть відвідувати наш заклад. Нам встановили 132 сонячні панелі. Вони, зокрема, живитимуть і наші два укриття. Сьогодні дитсадок відвідує 115 дітей. А в черзі до закладу – ще 160. Сонячні панелі будуть підтримувати нас в той час, коли буде відсутнє світло», - каже очільниця.

 

Енергоефективні технології Кривого Рогу  – його майбутнє. Зокрема, Німеччина передала для бюджетних закладів міста 1800 сонячних  панелей - загальною потужністю в 405 кВт.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: