У Кривому Розі розпочинається місяць боротьби з туберкульозом

ЗДОРОВ'Я
28.02.19 - 17:25

Традиційно в Кривому Розі березень проходитиме під знаком боротьби з туберкульозом.

В Україні, за офіційними даними, приблизно 22 тисячі хворих на туберкульоз, понад 2 тисячі — мешканці Дніпропетровщини. Понад півтисячі хворих — криворіжці, з них 35 дітей. У 15% випадків діагностують позалегеневі форми туберкульозу. Та найнебезпечніша форма — це туберкульоз легенів, який поширюється найшвидше.

«Протягом останніх років відзначається зниження захворюваності. Якщо говорити про наше місто, то за минулий рік ми маємо зростання числа занедбаних випадків туберкульозу і збільшення смертності пізно діагностованих пацієнтів», — зазначила в. о. головного позаштатного фтизіатра міського управління охорони здоров’я Тетяна Борачук.

 

Ситуація ускладнюється тим, що майже половина випадків — це резистентні форми туберкульозу, тобто нечутливі до основної групи протитуберкульозних препаратів. Такі форми потребують тривалого лікування, а в запущених випадках ця хвороба може закінчитися летально.

«Запущена форма небезпечна в епідеміологічному плані для оточуючих - з кашлем людина виділяє мікобактерії, не розпочинаючи своєчасне лікування, поширює інфекцію далі. Туберкульоз — це повітряно-крапельна інфекція, тож один хворий може заразити до десяти осіб навколо себе», — пояснила Тетяна Борачук.

 

Один із найрозповсюдженіших способів виявлення туберкульозу — щорічна флюорографія, яку можна зробити практично в кожній лікарні міста. Уже завтра свою роботу розпочнуть і пересувні флюорографи з графіком роботи яких можна ознайомитися на нашому сайті.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: