У Кривому Розі стартував дводенний семінар "Громадський бюджет: запрошення до діалогу"

       Сьогодні у Кривому Розі розпочався дводенний семінар "Громадський бюджет: запрошення до діалогу", який проводить виконком Криворізької міської ради в рамках співпраці з МГО «Фундація українсько-польської співпраці ПАУСІ» та реалізації проекту «Громадський бюджет на сході України – інтеграція заради розвитку».

     До участі в заході було запрошено представників органів місцевого самоврядування, громадськості, авторів проектів конкурсу «Громадський бюджет» та активних мешканців міста.

     Експерти Фундації ПАУСІ поділилися ключовими принципами громадського бюджету, зокрема польським досвідом на прикладі м. Лодзь. Учасники семінару мали можливість проаналізувати ключові засади впровадження громадського бюджету та розробити практичні рекомендації для його успішної реалізації.

     Представник Фундації ПАУСІ та "Міський колектив" з міста Лодзь Пшемислав Ґурський в Україні вже вдев'яте. З початку впровадженя громадського бюджету у різних містах він брав участь у рекламних освітніх кампаніях та розробці регламенту процедур. Каже: вивчивши потреби українських мешканців, має чим поділитися й допомогти уникнути помилок, які долали польські міські громади.

    Пшемислав Ґурський одразу дав зрозуміти - ідеальної моделі не існує. Якщо є щось постійне в цьому процесі, то це зміни й проблеми. Але незмінними залишаються три засади, на яких тримається ефективність Громадського бюджету - відкритість, доступність, інклюзивність. 

       Підсумок співпраці з поляками підбиватимуть через рік на великому форумі. В ньому братимуть участь і робочі групи, і автори найбільш вдалих проектів Громадського бюджету в Україні.

       Детальніше - в сюжеті Тетяни Васильєвої для програми "Цей день", сьогодні о 20:30.

      Довідково: проект «Громадський бюджет на сході України – інтеграція заради розвитку» реалізується МГО «Фундація українсько-польської співпраці ПАУСІ» у рамках Ініціативи "Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб" та виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ за дорученням уряду Німеччини.