У Кривому Розі триває триденний форум щодо створення Центру сучасної культури

КУЛЬТУРА
16.05.23 - 10:20

У Кривому Розі триває триденний форум щодо створення Центру сучасної культури. На ньому зібралися кілька десятків учасників із різних міст України. У кожного - свій досвід, ідеї та бачення сучасної культури.

«Участь беруть ініціативні криворіжці, а також запрошені спікери з інших міст, які діляться досвідом роботи зі створення схожих центрів у регіонах. І разом із командою ініціативних містян, ми напрацюємо місію-візію майбутнього Центру сучасної культури в Кривому Розі. Організатори проєкту - 39.9 gallery, ГО "Інститут розвитку Кривого Рогу", за сприяння київської організації Open Place, за фінансової підтримки CEC Art Slynk. Також партнери заходу - міська рада Кривого Рогу, АрселорМіттал Кривий Ріг і готель "Аврора", - пояснює Катерина Левченко, засновниця 39.9 gallery.

 

Важлива складова майбутньої перемоги України - мистецький фронт. І створення таких центрів - його серйозне підсилення, - впевнені учасники зустрічі.

 

«Сьогодні ми зібралися з представниками інших регіонів України, щоб обговорити, які у кого є кращі напрацювання. Кривий Ріг – одне з небагатьох міст у країні, в якому за часи незалежності не було закрито жодного комунального закладу. В нас є гарні здобутки у театральній та видавничій сферах, наші художники навіть під час війни роблять виставки по всій країні. І дуже багато інших складових, тобто ми обміняємось кращим досвідом і прийдемо до нових пропозицій щодо розвитку культури як в Кривому Розі, так і в інших містах», - каже Сергій Мілютін, заступник міського голови.

 

Серед перших учасників форуму - художники. Кажуть, Кривий Ріг має гідний потенціал для успішної роботи Центру сучасної культури.

 

«Я живу у Вишгороді. У Кривому Розі я буваю як художниця, приїжджаю сюди на резиденції. І ось, власне, сьогодні на цей захід приїхала, щоб долучитися до розробки першого культурного Центру в Кривому Розі», - зацікавилась ідеєю художниця Марина Довганич.

 

У разі успішного старту, проєкт може бути цікавим далеко за межами України, зазначають спікери. Втім, для цього потрібна якісна концепція, план розвитку та постійне спілкування між учасниками.

 

«Насамперед, ми познайомимось. Якщо будемо цікаві одне одному, почнемо співпрацювати у будь-якій формі. А якщо вийде створити більш-менш структуровану організацію, буде чудово», - каже криворізький митець Ренато Ортіс.

 

«Я бачу користь не тільки для митців, а й для тих, хто живе і міг би жити в Кривому Розі. Я бачу це як портал, платформу для самих криворіжців і для тих, хто в контакті з більш широким світом. Це, дійсно, міг би бути центр, де б відбувалися комунікації між митцями, мешканцями, фахівцями, професіоналами з  Європи, Азії, Північної й Південної Америки. Мені здається, у Кривого Рогу є потенціал», - ділиться думками Юрій Кручак, співініціатор платформи "Відкритий простір".

 

Упродовж першого дня учасники зустрічі презентували власні напрацювання та бачення сучасного культурного життя. На черзі - екскурсії та детальніше знайомство з Кривим Рогом в офлайн-форматі.

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: