У Кривому Розі тривають ремонти лікарень та будівництво нових амбулаторій, у роботі - 4 проєкти

ЗДОРОВ'Я
21.09.21 - 10:21

У Кривому Розі тривають ремонти лікарень та будівництво нових амбулаторій. Зокрема, в партнерстві міської влади та Українського фонду соціальних інвестицій реалізують 4 медичних проєкти.

Попри системні проблеми з фінансуванням лікарень, які після реформи стали автономними і повинні отримувати кошти від НСЗУ, за останні роки в місті побудовані і реконструйовані вже 50 нових амбулаторій. Після передачі лікарень з обласного підпорядкування місту, відкрито сучасний кардіологічний центр із двома ангіографічними відділеннями у лікарні №9, відремонтовано 10-у та 11-у лікарні, лабораторію у «шістнадцятці», у багатопрофільній лікарні №2 запрацювало сучасне відділення блоку амбулаторного гемодіалізу, відкрито ще одне ангіографічне відділення. 

 

Кривий Ріг залучає інвестиції в розвиток галузі охорони здоров’я, покращення якості надання медичних послуг мешканцям. Надійними партнерами міста є ГО «Егіда-Центр» та Український фонд соціальних інвестицій, за сприяння яких та за фінансової підтримки Уряду Німеччини, через Банк розвитку KfW ремонтують заклади медицини та освіти, закуповують нове обладнання для лікарень. 

 

 

Наразі у Кривому Розі в роботі чотири медичних проєкти з УФСІ: капітальний ремонт відділення гострого інфаркту міокарда міської лікарні №9 та клініко-діагностичної лабораторії міської інфекційної лікарні №1, а також капремонт в амбулаторіях практики сімейної медицини у Довгинцівському районі по вулиці Мухіної та на житломасиві Інгулець – амбулаторія №1 Центру первинної медико-санітарної допомоги №7. 

 

 

На житловому масиві Інгулець вже розпочинають підготовчі роботи для виконання капітального ремонту приміщень медзакладу. 

«Ремонт цих двох амбулаторій покращить якість надання медичних послуг майже 30 тисячам містян. Ми вдячні нашим партнерам - організації «Егіда–Центр» та Українському фонду соціальних інвестицій за довіру до нашого міста та допомогу у реалізації дійсно дуже корисних для жителів інфраструктурних проєктів. Адже крім ремонту медзакладів, за підтримки Фонду, на мікрорайоні Інгулець капітально відремонтовані 17 квартир для наших «нових криворіжців» у гуртожитку по вул. Каткова, проведена термомодернізація дитячого садочка №255, завдяки чому 120 малюків перебуватимуть у більш комфортних умовах. Разом ми працюємо задля розвитку міста та комфорту мешканців», - сказав в.о. міського голови Юрій Вілкул. 

 

До кінця цього року у місті буде реалізована ще низка медичних проєктів: капітальний ремонт інфекційної лікарні з облаштуванням сучасної клініко-діагностичної лабораторії, здатної робити за добу близько 100 ПЛР-досліджень на коронавірус; ремонт у міськлікарні №3, часткова реконструкція у «тисячці» та відкриття амбулаторії в Тернівському районі по вулиці Сірка. В цілому, у 2021 році  у міському бюджеті на підтримку та розвиток медицини (оплату енергоносіїв, придбання обладнання) передбачено понад 240 млн грн.  У тому числі, на виплату зарплати лікарям, у зв’язку з недофінансуванням з боку НСЗУ, вже спрямовано більше 21 млн грн.

 

 

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: