У Кривому Розі відбувся аншлаговий прем'єрний показ фільму "Донбас" режисера Сергія Лозниці

         Учора у Кривому Розі, у кінотеатрі "Олімп", відбувся аншлаговий прем'єрний показ фільму "Донбас" режисера Сергія Лозниці.

Як відомо, більшість локацій для зйомок фільму були обрані саме у Кривому Розі. Режисер пояснив це географічною, архітектурною, інфраструктурною і ментальною схожістю двох регіонів.

На прем'єру запросили місцевих мешканців, які знімалися у стрічці, консультували й певним чином надавали допомогу знімальній групі, - акторів театру ім. Шевченка, гримерів, костюмерів, ветеранів АТО.

На думку глядачів, Лозниця зняв 100-відсоткову правду про Донбас, без краплі пафосу й підсилювальних кіношних ефектів. Голу, непричепурену й страхітливу. При цьому режисер свідомо обійшовся без річок крові та крупних планів трупів.

Він, наче психотерапевт, просканував, нашинкував історії і змішав їх у пістрявий вінегрет - із нашого безладу і кричущої безпорадності, із гротескних реалій мешканців "республіки Новоросія", більше схожих на хроніки ПНД.

Лозниця - чудовий документаліст і споглядач. Втім, це кіно не зовсім про Україну. Воно - саме про Донбас. Ви не знайдете в ньому ні замурзаних, змучених кіборгів, ні обгорілих у підбитому бойовиками танку українських хлопчиків.

Це фільм про сюрреалістичний світ, який наразі став реалією мешканців, що залишились жити при окупаційній владі.

Сам режисер назвав свій фільм антивоєнним. Він, як у дзеркалі, відбив зображення спотворених, сповнених ненавистю облич людей, одурених пропагандою російського загарбника, позбавлених аналітичного мислення й елементарної любові до рідної землі й країни.

Фільм криворіжці оцінили оплесками. Перегляд був тим цікавіший, що ми упізнавали на широкому екрані рідні краєвиди і одне одного в кадрі.

У картині знялися й журналісти ТРК "Рудана" Вікторія Сімкіна і Костянтин Сологуб, тож нам надзвичайно приємно було споглядати роботу колег у стрічці, яка представлятиме Україну на кінопремії "Оскар".

Після показу іменитий режисер поспілкувався з журналістами й розповів про власне бачення подій, які наразі відбуваються в країні. 

Лозниця мріє, щоб його картину подивилися якомога більше людей, щоб вони усвідомили й зрозуміли, які потворні тваринні інстинкти витягає на поверхню, з глибин людської сутності,  війна, яку духовну руйнацію вона викликає в головах і душах людей.

Не кажучи вже про кількість смертей, каліцтва і зламаних доль.

"Ви хочете, щоб ці жахіття прийшли на вашу землю?" - наостанок запитав режисер у журналістів.  

Нагадаємо, відучора стрічка вийшла у широкий прокат, тож подивитись її можна і в кінотеатрах Кривого Рогу. 

До перегляду - обов'язкова! 

Картина вже здобула перемогу у конкурсній програмі "Особливий погляд" Каннського кінофестивалю. Ну а тепер чекаємо на "Оскар"!

До речі, зараз у прокаті в українських кінотеатрах триває показ фільму Зази Буадзе "Позивний "Бандерас" - про події на Донбасі. Дивіться українське!