У Кривому Розі відкрили Кризовий центр для жінок і дітей, які потерпають від насильства в родині

  Кризовий центр "З надією в майбутнє", який сьогодні відкрили у Кривому Розі, стане тимчасовим притулком для тих, хто потерпає від насильства в родині, та шансом знайти вихід із складної ситуації.

Тут на допомогу прийдуть психологи, соціальні працівники, охорона. Не миріться з насиллям, і вам допоможуть - головна порада фахівців центру.

Криворізький центр на сьогодні найбільший в Україні - розрахований на 30 місць. Ремонтували та оснащували притулок спільними зусиллями криворізької влади, Представництва ООН, Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, у партнерстві із Міністерством соцполітики України. Жертви домашнього насилля можуть перебувати тут три місяці, в окремих випадках термін можуть подовжити. Найголовніше завдання - вберегти від важких наслідків для життя та здоров'я пригноблених членів сім'ї у кризовий момент. 

Сім'я та рідний дім - фортеця для людини від зовнішніх проблем та негараздів. Але, на жаль, за дослідженням фахівців ООН, в Україні близько шестисот смертей жінок на рік стається саме вдома від рук найрідніших людей.

За даними криворізьких фахівців, у нашому місті - близько півтори тисячі випадків насилля різного ступеня тяжкості. І це лише офіційна статистика. Тож потреба у таких закладах назріла давно.

Нині законодавчі зміни сприяють позитивним зрушенням у цьому напрямку, запевняють у Мінсоцполітики. 

"Сьогодні це восьмий притулок, який спільно з Фондом народонаселення ООН відкриває в Україні. Цей, мабуть, найбільшою мірою відповідає всім стандартам. Уже зараз ми для себе прийняли рішення, що будемо розглядати модель, створену в Кривому Розі, будемо пропонувати іншим містам та меріям як зразок притулку, який необхідно створити для допомоги жертвам домашнього насильства", - зазначила Наталія Федорович, заступник Міністра соціальної політики України.

"Цей проект про створення системи реагування та попередження домашнього насильства в місті Кривий Ріг саме так і планувався. Він об'єднує соціальні служби, поліцію, медицину, громадські організації. Проект спрямований на те, щоб постраждалі зверталися і отримували допомогу, а суспільство поступово відходило від толерантності до такого явища як насилля", - впевнений Павло Замостьян, заступник представника Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

Сьогодні у кризовому центрі "З надією в майбутнє" перебуває 6 жінок та 9 дітей. Протягом року тут вже отримали допомогу 143 особи.

Жертва домашнього насильства може потрапити до кризового центру за направленням центру соціальних служб, з мобільною бригадою, поліцією. Якщо насильства зазнала дитина, то за повідомлення комітету у справах сім'ї та молоді, дільничних інспекторів поліції.

Адреса центру не розголошується з етичних міркувань.