У Кривому Розі втілюють Екологічну програму для контролю якості повітря

ЕКОЛОГІЯ
25.04.19 - 9:58

На вирішення проблеми забруднення повітря спрямована міська екологічна програма розбудови автоматизованої системи моніторингу, в межах якої в 2019 році управління екології виконкому залучило мобільну станцію екологічного моніторингу.

«Виміри заплановано здійснювати в період несприятливих метеорологічних умов, під час сильних вітрів, а також при аномальних температурах. В основному, вимірювати показники будуть у зоні впливу ПАТ «АрселорМітал Кривий Ріг», оскільки підприємство є найбільшим забруднювачем атмосферного повітря», – відзначила Оксана Полуєхта, головний спеціаліст міського управління екології.

 

Згідно з вимірами, одна із найнебезпечніших речовин у складі криворізького повітря – формальдегід. Спостерігають до 12, і навіть до 14, гранично допустимих концентрацій цієї небезпечної речовини. Інша проблема – це пил.

 

Тепер представники громади під час розгляду проектів з реконструкції мають змогу встановити більш жорсткі умови для підприємств стосовно забруднення.

 

 «Ми прописали обов’язкове встановлення автоматизованих засобів контролю саме на джерелах викидів. Це дозволяє контролювати самі джерела - працюють вони чи ні. Також потім можна проконтролювати, наскільки достовірно підприємство подає інформацію при отриманні дозволів на викиди», – додав Едуард Горьовий, заступник голови Громадської спілки «Екологічна рада Криворіжжя».

 

Фахівці помічають позитивні тенденції екологічного становища у Кривому Розі. Зокрема, зменшення викидів у повітря на 20%.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: