У Кривому Розі викрили конвертаційний центр з оборотом понад 375 мільйонів гривень

КРИМІНАЛ
19.04.19 - 16:14 877

Правоохоронці ліквідували у Кривому Розі конвертаційний центр з оборотом понад 375 млн. грн, до роботи якого залучалися нелегальні пункти обміну валюти.

Про це повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби України.

 

"У межах розслідування кримінальної провадження у ч. 1 ст. 212 і ч.1 ст. 205 КК України була встановлена ​​група жителів Кривого Рогу, які надавали послуги з формування штучного податкового кредиту, переведення безготівкових коштів у готівку, мінімізації податкових зобов'язань та виведення бюджетних коштів у тіньовий обіг підприємствам реального сектору економіки (в т.ч. державної і комунальної форм власності) Дніпропетровської, Харківської та інших областей, і підприємствам м. Києва ", - йдеться в повідомленні.

 

У ДФС зазначають, що механізм конвертації полягав у тому, що на розрахункові рахунки транзитно-конвертаційних підприємств і фірм з ознаками фіктивності замовники конвертації перераховували безготівкові кошти за нібито придбані ТМЦ.

Зазначені кошти поверталися замовникам послуг конвертації готівкою за вирахуванням відсотка винагороди в розмірі 10-13% від проконвертованої суми.

 

Додатково для маскування походження і надання легального статусу кошти конвертувалися у валюту.

До цього процесу залучалися підконтрольні нелегальні пункти обміну валюти, розташовані в м. Дніпро. Видача готівки проводилася в т.ч. через зазначені обмінні пункти.

 

Таким чином, протягом 2017-2019 років було проконвертовано понад 375 млн. грн.

"За результатами обшуків, проведених у Дніпрі і Кривому Розі (в офісних приміщеннях "конверта", в нелегальних пунктах обміну валюти, за місцем проживання фігурантів та в їхніх автомобілях) з незаконного обігу вилучено готівку в національній та іноземній валюті в еквіваленті понад 1 млн. грн, 106 печаток підконтрольних підприємств, їх фінансово-господарські документи, чорнові записи кліше з підписами, банківські картки, електронні носії інформації, комп'ютерна техніка, мобільні телефони та ін ", - додали в ДФС.

Слідство триває.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: