У Кривому Розі з тренінгом воєнний психолог з Ізраїлю Алекс Гальчинський

РЕЗОНАНС
22.03.25 - 13:19

Як вижити під час страшних випробувань, не з‘їхати з глузду  і побороти те, що називають травматичними викликами війни. Цьому  військових, колег і пересічних  українців у Кривому Розі   навчав супервізор із багаторічним досвідом роботи з ПТСР та втратою, психотерапевт, майор армії оборони Ізраїлю у відставці Алекс Гальчинський.

Олександр - родом зі Львову, там же закінчив військове училище, 25 років відслужив  в танкових військах Ізраїлю. Крайня посада – заступник комбата з евакуації. Що таке наслідки війни, знає точно не по книжкам. Має освіту  психолога і більше двох десятків років практики. Працює супервізором, навчає інших.

 

До Кривого Рогу приїздить втретє. Сьогодні –  із одноденним тренінгом.

 

«Методика, яку я привіз  -  терапія прийняття і відповідальності. Вона є третьою хвилею когнітивно-поведінкової психотерапії і, звісно, науково-доказовою. Фактично, сьогодні вона є найефективнішою з тих, котрі застосовується в роботі з різними травматичними викликами, втратою,  горюванням,  травмами війни і всім, що пов'язане з гострою реакцією організму на різні подразники.

Тема активна, актуальна, простенька з одного боку. З іншого, вона дуже заходить саме військовим, бо не потребує аж занадто глибинного опрацювання якогось певного минулого або травматичного досвіду.

Чим проста ця техніка? Вона працює над тим, що відбувається тут і зараз. Тобто, коли людина проживає наслідки якоїсь певної травматичної позиції, вона переймається фактично минулим і дуже боїться, що це станеться в майбутньому. Завданням терапевтів, які працюють саме в цій методиці, навчити людину усвідомлювати те, що відбувається тут і зараз: з емоціями, думками, з певними фізеологічними станами. Таке усвідомлення і  є здоровим вибором, тому що  людина фокусується тільки на «тут і зараз», а не на минулому. Фактично, ми не змінюємо її минулий травматичний досвід,  ми лише  змінюємо погляд людини на травматичний попередній досвід», - пояснює Алекс Гальчинський.

 

Сьогодні у  тренінгу супервізора  -  навчання практичним методикам «Доброї руки» або «Роз‘єднання від емоційних думок і знань».

 

«Фактично сьогоднішньою основною техніки є техніка роз'єднання емоцій від думок для того, щоб людину можна звільнити. А також техніка по роботі із розладами сну. Наслідками війни є багато симптомів і як військовий, я чудово це знаю на своїй шкірі. Ця техніка дуже-дуже актуальна до сих пір», - уточнює Алекс.

 

Військовий психолог  сьогодні там, де найбільше потребують його знань і досвіду. Багато працює в Україні, Ізраїлі. У Кривому Розі, каже,  вже викладав  техніки зі стабілізації і суїцидальних тенденцій.

 

Почувши Алекса один раз, я зрозуміла, що він  неодмінно має  бути в Україні. Його тренінги мають почути всі, - впевнена психологиня Альона Щербак.

 

«З Алексом нас зв‘язала сімейна  трагедія. Мій чоловік -  військовий, через пораненням втратив зір, майже не бачить, але маленькі шанси лікарі залишають. Ми зустрілись якось у Брюсселі на саміті підтримки ветеранів. Далі зрозуміли, що маємо один до одного багато чітких задач і видіння, як їх вирішувати. Це такий шлях, який проходить  через наш власний біль. Тому запросили його до нас для надзвичайно якісних тренінгів, бо ми вкрай потребуємо цих тренінгів», - каже Альона.

На її переконання,  робота і методики Гальчинського надзвичайно ефективні,  якісні і практичні, їх можна застосовувати навіть з перших годин.

 

Святослав  -  старший офіцер 118-ї окремої механізованої бригади. На тренінги Алекса приходить з  понад пів року.

«З роботою пана Алекса знайомий давно. Сьогодні прийшов, щоб опанувати більш новітні, сучасні методики з реабілітації та відновлення людського організму. Такі тренінги конче необхідні у наших реаліях. До нас звертаються  військові після участі у бойових діях і ми маємо їм допомогти повернутись у нормальне цивільне життя», - наголошує Святослав.

 

Таїсію Родченко  у методиках ізраїльського гостя найбільше цікавить кризова психологія.

 

«Роботи Алекса мене заінтригували. Я часто спілкуюся з  хлопцями, які прийшли на ротацію, з військовими. Зараз дуже багато людей із панічними атаками. Маємо перейняти ці техніки, щоб допомогти людям», - впевнена масажистка-реабілітолог.

«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»

Читайте також: