У Кривому Розі за моделлю ЕСКО реалізовано проєкти з установки сонячних електростанцій
Попри всі виклики воєнного часу, всі медичні заклади Кривого Рогу продовжують стабільно працювати і надавати необхідну медичну допомогу як криворіжцям, так і військовослужбовцям та ВПО. Для роботи в умовах блекаутів та тимчасових відключень світла усі лікарні міста з 2022 року були оснащені генераторами різної потужності.
Зараз у Кривому Розі за моделлю енергосервісного контракту (ЕСКО), де основні інвестиції взяв на себе приватний інвестор, реалізовано проєкти з установки сонячних електростанцій на 4 об’єктах комунальної власності - це дві лікарні та два Будинки милосердя.
У лікарні Тернівського району у травні 2024 року було встановлено мережеву сонячну станцію потужністю 40 кВт. Проєкт реалізований за механізмом поглибленого ЕСКО. 178 штук сонячних батарей - технічна допомога від Німеччини. З моменту запуску сонячної електростанції вже вироблено 27,3 МВт електроенергії на суму 286 тис. грн.
«Зараз важливо використовувати всі наявні можливості для забезпечення енергостійкості критично важливої інфраструктури. Безумовно, лікарні - один із пріоритетів. Плануємо також встановити сонячну електростанцію у лікарні №7 за механізмом ергосервісу. Очікуємо, що у підсумку матимемо можливість скоротити споживання енергетичних ресурсів, підвищити енергонезалежність закладів. Будемо й надалі залучати кращі європейські практики, які допоможуть підвищити енергетичну надійність комунальних закладів та в цілому посилять стійкість міста як в напрямку ефективного розвитку, так і в подоланні негативних наслідків ворожих ударів по енергосистемі», - сказав Олександр Вілкул.
Завдяки заслуженій довірі до Кривого Рогу, міжнародні партнери посилюють роботу з містом і у напрямку енергоефективності. Зокрема, у співпраці з GIZ очікується встановлення 3-х когенераційних установок а також 4-х газових блочно-модульних котельних у 4-х лікарнях.
У співпраці з GIZ також планується встановлення гібридної сонячної електростанції з акумуляторами ще в одному медичному закладі в Інгулецькому районі.
«Передбачаю запитання: а чому не поставити це скрізь і одразу? Відповідаю: скрізь і одразу неможливо. Для цього потрібний величезний ресурс, якого немає в жодному місті України. Навіть з огляду на допомогу міжнародних партнерів. Але робота ведеться, попри поточні проблеми та нестачу фахівців. Йде реконструкція декількох котелень із встановленням газотурбінних генераторів (це установки, які виробляють електрику з газу). Буде встановлено декілька когенераційних установок, потужність яких по 1,5 МВт. Також триває реконструкція котельні на вул. Криворіжсталі з установкою нової блочно-модульної, для перемикання частини потужностей котельні «Криворіжсталь». Також у роботі проєкт з ЄБРР з підвищення енергоефективності 36 шкіл та дитячих садків. Підкреслю – це все комунальні об'єкти, якими керує місто. На приватні чи державні підприємства, такі як "Криворіжтеплоцентраль", що належить НАК "Нафтогаз", місто за законом впливати не може»,- зазначив О.Вілкул.
«Дізнавайтесь про новини міста першими! Підписуйтесь на наш Telegram!»
Брифінг голови Ради оборони міста Олександра Вілкула за підсумками 21 вересня
Брифінг голови Ради оборони міста Олександра Вілкула за 16 грудня
Брифінг голови Ради оборони міста Олександра Вілкула за підсумками 6 квітня