У Кривому Розі запрацювала мобільна допомога жертвам насильства

Все частіше ми чуємо про випадки домашнього насильства, жертвами якого стають жінки або маленькі діти. Аби допомогти тим, хто потрапив в подібну ситуацію – в місті створили центр допомоги постраждалим від домашнього насильства. На допомогу потерпілим виїзжають мобільні бригади.

«Ця мобільна група надає психологічну допомогу та підтримку жінкам і дітям, які стали жертвами домашнього насильства або жертвами гендерно-обумовленого насильства», – повідомила Ірина Голобородько, психолог мобільної бригади.

Якщо стосовно вас чи іншого члена родини було вчинене насильство – повідомте про це фахівцям. І ви одразу отримаєте допомогу.

Прибувши на місце події, психологи надають допомогу обом сторонам конфлікту. Якщо жертва й надалі почувається в небезпеці – її відправляють в тимчасовий кризовий центр.

«Основна точка доступу до притулку – це тільки мобільна бригада. Адресу цього притулку ніхто не знає, це не розголошується, щоб не було доступу ґвалтівникам до цього місця. У ньому працюють соціальні працівники, які допомагають адаптуватися жінці після виходу з притулку», – підкреслила Діна Пушкіна, керівник мобільної бригади соціально-психологічної допомоги.

У кризовому центрі жінка перебуває протягом трьох місяців. За цей період її адаптують до нормального життя.

Фахівці кажуть: вільних місць у центрі не буває, адже викликів – безліч. Ірина Голобородько уточнила: «У нас кожен день від 3 до 5 адрес. Найчастіше це фізичне насильство. Рідше бувають звернення з приводу економічного насильства, дуже часто буває психологічний тиск».

Якщо ви стали жертвою домашнього насильства телефонуйте за номером 063-338-38-72.